91 Yaşındaki Kadının Evini Yıktılar!

91 Yaşındaki Ayşe Bakoğlu’na, yaşamak için imar barışına kayıt yaptırdığı samanlığı bile çok gördüler. Yaşlı teyzenin samanlıktan eve dönüştürdüğü yerini sabahın erken saatlerinde yıkıp başına indirdiler. Beykoz Örnekköy Mahallesinde, 91 yaşındaki Ayşe Bakoğlu’nun yaşadığı ev Beykoz Belediyesi zabıta ekiplerince yıkıldı. Sabah saat 5 sularında bölgeye giden çevik kuvvet ekipleri ve Beykoz belediyesi zabıtaları Ayşe Bakoğlu’nun […]

91 Yaşındaki Kadının Evini Yıktılar!
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

91 Yaşındaki Ayşe Bakoğlu’na, yaşamak için imar barışına kayıt yaptırdığı samanlığı bile çok gördüler.

Yaşlı teyzenin samanlıktan eve dönüştürdüğü yerini sabahın erken saatlerinde yıkıp başına indirdiler.

Beykoz Örnekköy Mahallesinde, 91 yaşındaki Ayşe Bakoğlu’nun yaşadığı ev Beykoz Belediyesi zabıta ekiplerince yıkıldı. Sabah saat 5 sularında bölgeye giden çevik kuvvet ekipleri ve Beykoz belediyesi zabıtaları Ayşe Bakoğlu’nun yaşadığı evi yıktı.

Bölge halkı yıkıma tepki gösterirken, Ayşe Bakoğlu’nun kızı Nurten Hızlı ise ahırı tamir ettiklerini fazladan hiç bir şey yapmadıklarını dile getirerek isyan etti.

“Var olan evi yeniledik… Sabahın beşinde geldi evi başımıza yıktılar. Suriyelilere ev veriliyor bize yok. Dış ülkedeki insanlar geliyor burada rahat yaşıyor. Yazık değil mi bize diye” gözyaşı döken Nurten Hızlı’nın annesi Ayşe Bakoğlu “ben dua ediyordum” dedi.

Sabahın erken saatlerinde Beykoz Örnekköy’de gerçekleştirilen yıkım ise bazı tartışmaları da beraberinde getirirken,  Ayşe Bakoğlu’nun gelini ise kayınvalidesinin Tayyip Erdoğan’a çok süt gönderdiğini, Erdoğan’ın Beykoz’un sütleriyle büyüdüğünü söylediğini dile getirdi.

Öte yandan Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, vatandaşların çağrısı üzerine yıkım bölgesine giderek incelemelerde bulundu. Vatandaşları dinleyen Akyıldız, yaşlı teyze çok beddua etti. Bu insanları bu psikolojiye sokmamak lazım” ifadelerini kullandı.

https://youtu.be/mco074GOOjg 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.