AK Partili Belediye Başkanı depremzedeyi gözaltına aldırdı!

AK Partili Belediye Başkanı depremzedeyi gözaltına aldırdı!
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Depremde, Şahinbey Belediyesi’nin yaptırdığı konutlarda ağır hasar oluştu. Binaların oturabilir durumda olduğunu söyleyen belediye başkanına, “Binalar hasarlı, yan yatmış, o zaman kağıt verin bize” diyen depremzede, gece kaldığı çadırdan gözaltına alındı.

Antep’in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na derdini anlatan bir depremzedenin akşam saatlerinde kaldığı çadırdan gözaltına alınması tepki çekti. Hasip Türkmen adlı depremzedenin, belediye başkanının şikayetiyle gözaltına alındığı belirtildi.

“Bu durumun vicdani hiçbir açıklaması olamaz”

Avukatların devreye girmesiyle Hasip Türkmen savcılıktan serbest bırakıldı. Türkmen’in gözaltı işlemlerini takip eden avukat, konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, müvekkil hakkında şikayette bulunuyor ve gözaltına alınmasını sağlıyor. Müvekkil depremzede olup, depremden kaçıp, sığındığı köyündeki çadırdan üç polis vasıtasıyla gözaltına alındı. Bu durumun vicdani hiçbir açıklaması olamaz. Savcıya verilen ifadenin ardından müvekkilin salıverilmesine karar verildi. Depremzede bir vatandaşın evine girebilecek bir pozisyonu yokken ve daha sonra sunulacak kayıtlardan da görüleceği üzere evi ciddi şekilde hasarlıyken müvekkili o eve tıkmak istemek en basit tabiriyle acımasızlıktır. Biz de müvekkilin haksız şekilde gözaltına alınması nedeniyle şikayetçi olduk.”

Site sakinleri tepkili

Şahinbey Belediye Meclisi Üyesi Hasan Şencan, belediye başkanının şikayetiyle depremzedenin gözaltına alınmasına şu tepkiyi verdi: “Reva mıdır, bu deprem travmasında, soğukta insanları karakola sürüklemek.” Aynı sitede oturan diğer depremzedeler de Türkmen’e destek verdi.

Depremzedenin AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile görüşmesi ve ‘oturulabilir’ dediği sitedeki binaların görüntüsü de yayınlandı.

Tahmazoğlu: “Sen mühendis değilsin, mühendislerin işine karışma”

Belediye Başkanı evlerin hasarlığı olduğunu söyleyen depremzedeye bağırarak şu ifadeleri kullandı:

“Konuşmana dikkat et! Sen mühendis değilsin, mühendislerin işine karışma. 30 yıllık mühendis benim belediye başkan yardımcım. Başkan yardımcısının yaptığını beğenmiyorsun, mesleğin olmadığı halde, daha bana laf sayıyorsun. (Depremzedenin ‘ben burada yaşıyorum, burada oturuyorum, sadece burada oturulmayacağını söylüyorum. Burada kimse oturamaz, binamız yan yatmış’ demesi üzerine) Oturuyorsan hududunu bil. Bana bak, bana, orada oturulup oturulmayacağına karar verecek sen değilsin.”

Depremzedenin “O zaman gelelim sizin yanınıza, bize imzalı kağıt verin konutların oturulabilir olduğuna dair talebi üzerine belediye başkanı görüşmeyi sonlandırdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.