Ataşehir Belediyesi Tokatköy halkını yalnız bırakmadı!

Ataşehir Belediyesi Beykoz Tokatköy Mahallesi sakinlerinin mağduriyeti ile ilgili harekete geçti.

Ataşehir Belediyesi Tokatköy halkını yalnız bırakmadı!
Yayınlama: 24.06.2022
A+
A-

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın halkın görüşlerini almadan, halkı mağdur edecek sözleşme maddeleri ile yapmış olduğu kentsel dönüşüme tepkiler sürüyor.

“Böyle bir muameleyi düşmanımız bile yapmazdı”

Yürütmeyi durdurma kararı olmasına rağmen yetkililerin elektrik, su ve doğalgazı kesmesi Tokatköy halkını harekete geçirdi. Yoğun tepkilerin olduğu protestoda AK Parti’ye yıllarca oy veren vatandaşlar, “Evde hastamız var. Böyle bir muameleyi düşmanımız bile yapmazdı” ifadelerini kullanarak Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a tepki gösterdiler.

Başkan Battal İlgezdi ve ekibi harekete geçti

Elektiriği, suyu ve doğalgazı olmadığı için gıda sıkıntısı çeken Tokatköy halkının çığlıkları Ataşehir Belediyesi tarafından duyuldu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin talimatı sonrası, Başkan Yardımcısı Abdullah Der’in takibiyle bölgeye yemekler ulaştırıldı. Bölge halkının gıda problemlerinin çözüleceği bilgisi verilerek yemek dağıtımı gerçekleşti.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Bize oy versin vermesin, ilçemiz sınırlarında olsun ya da olmasın. Bir vatandaşımız yatağa aç giriyorsa burada bizimde mesuliyetimiz olur. Elektiriği, suyu, doğalgazı olmadığı için evinde aşı pişmeyen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.