Azerbaycan’daki simge aracın sahibine otomobil hediye edildi

Azerbaycan’daki simge aracın sahibine otomobil hediye edildi
Yayınlama: 18.02.2023
Düzenleme: 18.02.2023
A+
A-

Aracıyla taşıdığı yorganlarla hafızalara kazınan Azerbaycanlı Server Beşirli’ye bir iş insanı otomobil hediye etti.

Yardım malzemelerini Türk ve Azerbaycan bayrağının dalgalandığı eski aracının tavanına yükleyerek Bakü’ye giden 33 yaşındaki Server Beşirli, yorganları Türkiye’ye ulaştırmaya çalıştığı anda fotoğrafı çekilen Server Beşirli gündem olmuştu şimdi ise Adıyaman’da depremzedelere yardım malzemesi dağıtarak acılarına ortak oluyor.

Yeni bir araç hediye edildi

Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinin ardından kardeş ülke Azerbaycan yaraları sarmak için elini uzatan ilk ülkelerden olmuştu. Depremin ilk günlerinde varını yoğunu aracına yükleyen Server Beşirli’ye anlamlı bir hediye verildi. İş insanı Sebahattin Civelek kendisine yeni bir araç hediye etti. Server, halen Adıyaman’da olduğu için araç babası Rasim amcaya teslim edildi.

“Elimden gelen yardımı yapmak istedim”

Türkiye’de yardım için canla başla çalışan Beşirli, “Kardeş ülkemizin başına gelen felaketi sosyal medyadan gördüm. Azerbaycan’da yardım kampanyası başlatılmıştı. Ben de elimden gelen yardımı yapmak istedim. Kuzenlerimle birlikte karar verdik, yardıma koştuk. Bakü’deki yardım kampanyası merkezine eşyaları götürürken yolda fotoğrafımı çekmişler. Ondan sonra yayıldı” ifadelerini kullandı.

“Evsizlik nedir biliyoruz”

Uzun süre evsiz kaldığını söyleyen Beşirli, “1992 yılında Karabağ’da yaşıyorduk. Mecburen göçebe olduk. Çadırda kalıyorduk. Çadırdan evvel bir ağacın altına sığınmıştık. Daha küçüktük. Evsizlik nedir biliyoruz. Deprem bölgesindeyiz. Türk şirketine yardım getirirken, Bakü’de Hüseyin Büyükfırat ile tanıştık. Ona deprem bölgesine gelerek yardım etmek istediğimi söyledim. Sağ olsun, bizi getirdi. Çadırda kalırken bize de yardım etmişlerdi. Biz de istedik, bu yardımı biz de yapalım. O yardımı, o acıyı biliyorduk. O yüzden kardeş ülkenin yanında olmak istedik. Elimden gelen yardımı yapmaya çalıştım. Malzemeleri yükledik, yardım merkezine götürdük. Oradan tır ile yola çıktı. Başımız sağ olsun. Burada da çalışıyoruz. Çadırda kalanlara erzak dağıtıyoruz, kıyafet veriyoruz. Binalar yok olmuş, insanlar çadırda kalıyor. Vaziyet çok kötü. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“Çok acı bir durum, başımız sağ olsun”

Aracının üzerindeki yorganları Adıyaman’da vatandaşlara verdiklerini ifade eden Beşirli, “Amcamın oğlunun döşekleri vardı, benim araca yüklemiştik. Onarı da burada gördük. Döşeğe ihtiyacı olanlara verdik. Gördüklerimizi anlatmak olmuyor, çok acı bir durum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza da Allah şifa versin. Başımız sağ olsun” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.