Bahçeli, Ahbap ve BabalaTV’ye ateş püskürdü!

Bahçeli, Ahbap ve BabalaTV’ye ateş püskürdü!
Yayınlama: 14.02.2023
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM’deki grup toplantısında AHBAP ve BabalaTV ekibini hedef aldı.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi ve sonrasında yaşananlar için konuşan Bahçeli’nin hedefinde Haluk Levent’in başında olduğu Ahbap vakfı ve Oğuzhan Uğur’un Youtube kanalı BabalaTV vardı.

“Bunlar sahtekar”

“Dünyanın neresinde olsun bu çaptaki doğal afetle ve yıkıcı etkileriyle başa çıkmak kolay değildir” diye konuşan Bahçeli, şunları söyledi:

“Devletin ve hükümetin hakkını teslim etmek lazımdır. Devletin yapamadığı ne vardır da Ahbapçılar, Babalacılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır. Bu sahtekarların Türk televizyonlarında artık yer almaması lazımdır. Devleti acz içinde gösterircesine sosyal medyaya üşüşenler bindikleri dalı kestiklerini ne zaman anlayacaklardır?”

Eleştirilere yanıt verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depremlerden bir gün sonra (7 Şubat) Twitter hesabından açıklama yapıp sessizliğe bürünmüştü. Bahçeli partisine ve kendisine yönelik ‘kayıp’ eleştirilerine de yanıt verdi.

Bahçeli, “MHP Genel Başkanı olarak depremden zarar görmüş illerimizi, vatandaşlarımızı ziyaret etmek amacıyla, kararı tatbik etmek için makul bir zaman kollamıştım. O zaman gelmiştir. Milletimle tek yürek olacağım, tek ses olacağım. Çalışmaların aksamasına fırsat vermeden illeri ziyaret edeceğim” ifadelerini kullandı.

“Devlet yok diyen karakter yoksunları, işbirlikçi sefillerdir”

Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi nerede? diye soranları ciddiye alıp cevap verecek değilim ancak yine de bir hatırlatma yapmadan geçmeyeceğim; biz her yerdeyiz. Devlet nerede diyenlere bir çift sözüm var; devlet bölgesinde her şey var sadece devlet yok diyen kanı bozuklar size söylüyorum. Devlet baktığınız ve bastığınız her yerde tüm heybetiyle tüm hassasiyetiyle habidir. Devlet yok diyen karakter yoksunları, işbirlikçi sefillerdir. Bunlar baksa da göremez, görse de itiraf edemez” diye konuştu.

“Yağmacılar sığınmacıysa ülkelerine gönderilmeli”

Depremin etkilediği 10 ili kapsamına alan OHAL kararını desteklediklerini ifade eden Bahçeli, Üniversitelerin 3 aylık uzaktan eğitimine sıcak baktıklarını belirtti ve konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye yıkılmışken hala uzaktan eğitime koro halinde karşı çıkanlar sorumsuz ve hastalıklı ruhlardır. Öte yandan yağma ve talan yapan namussuzların vatandaşlıktan çıkartılması, şayet yağmacılar sığınmacıysa hemen ülkelerine gönderilmeleri değerlendirilmelidir.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.