Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın istifa mı edecek?

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Beykoz Belediye Başkanlığı’ndan istifa mı edecek?

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın istifa mı edecek?
Yayınlama: 19.06.2022
A+
A-

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, 2023’te yapılması planlanan genel seçimlerde Beykoz Belediye Başkanlığı görevini bırakıp, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Milletvekili olarak gideceği konuşuluyor.

25 yıl Zeytinburnu ilçesine hizmet eden Murat Aydın’ın artık görev yapmayacağı beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Beykoz’da görev yapacaksın’ talimatı üzerine Beykoz’a gönderilmişti. 

Aydın, seçim kampanyası boyunca: “Emekliliğin keyfini çıkartıp, fotoğraf çekip sergiler düzenlemeyi düşünüyordum. Sayın Cumhurbaşkanımızın Beykoz’da Belediye Başkanlığı görevini vermesi üzerine emir telakki ettim ve bugün burada sizlerle beraberiz” sözlerini birçok toplantıda söylemişti.

“Başkanımızın Bakanlık makamına getirileceğini düşünüyoruz”

Beykoz’daki bazı AK Partililer: “Murat Başkan’ın kariyerini Milletvekilliği ile sonlandırması gerektiğini, hatta başkanımızın Bakanlık makamına getirileceğini düşünüyoruz. Allah bize o günleri göstermeyi nasip etsin” ifadelerini kullandı. Bu ifadeler, Murat Aydın TBMM’ye giderse yerine kim gelecek? Murat Aydın’ın başkanlık görevini bırakması sonrası Beykoz Belediye Başkanı kim olur? sorularını beraberinde getirdi.

Murat Aydın giderse yerine kim gelecek?

AK Parti kulislerinde konuşulan bazı isimler var. İşte o isimler: Mehmet Akif Soysal, Sadullah Hasanoğlu, Adem Sefer, Gaye Zayıf, Manolya Demirören.

CHP’nin adayı kim olur?

Beykoz Gündem’in haberinde şu ifadeler yer aldı: “Cumhuriyet Halk Parti üyelerine ve Beykozlu vatandaşlara, ‘en başarılı Meclis Üyesi kim diye?’ sorulsa, yüzde 99 ‘Cemal Sataloğlu’ çıkar.  Beykoz’da yapmış olduğu muhalefet ve İBB’de yapmış olduğu başarılı çalışmalar ile CHP Genel Merkezi’nin de takibinde olan Sataloğlu’nun CHP Grubu’ndan çıkacağını tahmin ediyorum.  Grup sözcülüğü görevini yürüten Temel Karadeniz’in de CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e yakınlığından dolayı ismi önerilebilir.”
 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.