google.com, pub-9090214346437349, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Beykoz’da Afgan işçiler kötü koşullarda çalıştırılıyor!

Beykoz Belediyesi’nin bünyesinde ‘kaçak’ durumda olan Afgan işçilerin insanlık dışı koşullarda çalıştırıldığı ve yaralı işçiler olduğu öğrenildi.

Beykoz’da Afgan işçiler kötü koşullarda çalıştırılıyor!
Yayınlama: 18.06.2022
A+
A-

AK Partili Beykoz Belediyesi tarafından, Afgan işçiler ormanlık alanda kurulu olan konteynırlarda barındırılıyor. Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde iş elbiseleri ile Beykoz’da uzun süredir çalışan yabancı işçilerin “kayıt dışı” çalıştırılan Afgan sığınmacılar olduğu biliniyor.

Yaralı Afgan işçiler var

Sağlıksız ve sigortasız şartlarda çalıştırılan işçilerin Zeytinburnu’ndan Beykoz’a getirildiği bilgisine ulaşıldı.
Beykoz Belediyesi’nin işçiler için Dereseki mevkiinde ormanlık alan içinde bir konteyner kurarak barındığı tespit edildi. Afgan işçilerin sağlıksız koşullarda ve sigortasız olarak çalıştırıldığı öğrenildi. Söz konusu işçilerin barınma merkezinde, iş kazalarından dolayı yaralanan bazı Afgan işçilerin olduğu ancak tedavilerinin yapılmadığı gözlemlendi.

“Bizi Zeytinburnu’ndan getirdiler”

Bir Afgan işçi şunları söyledi: “Bizi Zeytinburnu’ndan getirdiler. Aslında orada kalsak iyiydi, orada bir özel hastane var, İranlılara ve Afganlara bakıyorlar. Hastalanınca tedavi oluyorduk ama burada olamıyoruz çünkü kimliğimiz yok” ifadelerini kullandı.

Yaşadıkları mağduriyeti anlatan işçiler, “Paralarımız elden veriliyor çünkü kayıt dışı çalışıyoruz. Hastane imkânımız yok, yemek veriyorlar ama bir kaza geçirdiğimizde güvencemiz yok, taşerona çalışıyoru.” İfadelerini kullandılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.