Beykoz’da Balık Esnafına Para Cezası!

Beykoz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde 7 bin 429 TL para cezası verildi! Beykoz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde yasal boy limitinin altında kalan 10 kasa balığa el konularak 7 bin 429 TL ceza uygulandı. Beykoz Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekipleri balık satışı yapan […]

Beykoz’da Balık Esnafına Para Cezası!
Yayınlama: 21.12.2022
A+
A-

Beykoz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde 7 bin 429 TL para cezası verildi!

Beykoz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde yasal boy limitinin altında kalan 10 kasa balığa el konularak 7 bin 429 TL ceza uygulandı.

Beykoz Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekipleri balık satışı yapan esnafa sıkı denetim yapmaya devam ediyor.

Hafta sonu gerçekleşen denetimler kapsamında balıkçı satışa sunulan balıkların boyları tek tek ölçüldü. Balıkların fiyat etiketleri, balıkların tazeliği, vatandaşlara sunumu, tezgahlarda avlanması yasak türlerin olup olmadığı kontrol edildi.

Yapılan ölçümlerde 13 santim olması gereken isravrit ve mezgitler limit altı kaldı. Bunun üzerine 10 kasa limit altı isravrit ve mezgit balığına el konuldu.

7 bin 429 TL Para Cezası!

İlgili kişiye “1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu’na muhalefet suçundan 7 bin 429 TL idari para cezası uygulandı.

El konulan balıkların mülkiyeti kamuya geçirilerek sosyal yardım kuruluşlarına bağışlandığı bildirildi.

Beykoz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Mesai mefhumu gözetilmeksizin denetimlerimiz devam etmektedir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.