Beykoz’da koronavirüs vakaları artıyor!

Beykoz’da Mart ayından itibaren azalan koronavirüs vakaları Haziran’ın ikinci yarısından itibaren yeniden artışta.

Beykoz’da koronavirüs vakaları artıyor!
Yayınlama: 25.07.2022
A+
A-

Mart ayında “Hayat Eve Sığar” uygulamasındaki risk haritasında mavi renkli olan mahallelerin Haziran itibarıyla risk seviyesi yükselerek kırmızıya dönmesi dikkat çekti.

Uygulamaya göre Beykoz’da Kavacık, Çubuklu, Paşabahçe, İncirköy, Rüzgarlıbahçe, Ortaçeşme Mahallesi’nin orta ve yüksek riskli, Mahmutşevketpaşa, Anadolu Kavağı, Bozhane, Göllü, Riva, İshaklı, Ali Bahadır ve Kılıçlı’nın düşük riskli mahalleler arasında yer alıyor.

 

Giderek artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs vaka sayısının giderek arttığına dikkat çekerek, “Vaka sayısının artışı ile hastane yükü aynı oranda artmıyor. Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı.” uyarısında bulundu.

Vatandaş grip olduğunu düşünüp teste gitmiyor

Uzmanlar, koronavirüs vaka sayıları hızla artması nedeniyle maske zorunluluğunun yeniden uygulanması gerektiğini vurguluyor. Vatandaşların çoğunluğunun grip olduklarını düşünüp teste gitmediklerini söyleyen uzmanlar, aşı olanlar ve daha önce hastalığa yakalananların koronavirüsü hafif geçirdiğini fakat bağışıklık sisteminde problem olanlar, şeker hastaları ve kanser tedavisi olanlar risk altında olduğunu belirtti.

Yüzde 6 arttı

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yayımladığı haftalık rapora göre, geçen hafta dünya genelinde 5,7 milyon COVID-19 vakası tespit edilirken vaka sayısı önceki haftaya göre yüzde 6 arttı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.