Beykoz’da Yaz Spor Eğitimleri doludizgin başladı

Çocuk ve gençleri 16 farklı branşta sporla buluşturan, yeni yetenekleri geliştirip keşfetme imkânı sunan “Yaz Spor Eğitimleri” Beykoz’da başladı.

Beykoz’da Yaz Spor Eğitimleri doludizgin başladı
Yayınlama: 05.08.2022
A+
A-

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki çocuk ve gençlerin yaz tatillerini sportif aktivitelerle değerlendirmeleri, fiziksel ve ruhsal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla açtığı ücretsiz kurslar 16 merkez ve tesiste 2 bin 681 öğrenciyi ağırlamakta.

Eğitimler uzman antrenörler eşliğinde veriliyor

Uzman antrenörler eşliğinde verilen eğitimler; basketbol, taekwondo, tenis, okçuluk, karate, voleybol, bisiklet, kano, hentbol, kickbox, atletizm, izcilik, jimnastik, badminton, masa tenisi ve geleneksel okçuluk branşlarından oluşuyor.

Kendi ilgi ve yeteneklerine uygun branşlarda sporla iç içe ve eğlenceli zaman geçiren çocuklar yaşıtlarıyla sosyalleşme imkânı da buluyor.

Voleybol ’da 650 öğrenci eğitim alıyor

Çocuk ve gençlerin spor yaparken bir yandan yeni-eğitim öğretim yılı için enerji depoladıkları eğitimler arasında sırasıyla en çok voleybol, jimnastik, kano, okçuluk, basketbol ilgi görüyor.

Ailelerin ve çocukların tercihi voleybol branşında 650 öğrenci eğitim alıyor.

R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi ve Koç Ortaokulu’nda yapılan antrenmanlarda, şampiyonluk hedefiyle yeni sezona başlayan Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (Beykoz GSK) alt yapısı için yeni yetenekler de keşfediliyor.

Boğaz’ın mavi sularında kano sporu

Sahilde kurulan Beykoz Su Sporları Merkezi’nde kano sporuyla tanışan çocuklar, Boğaz’ın mavi sularında kürek çekip sağlık kazanıyor.

Antrenörler tarafından eğitimlerde yetenekli görülen çocuk ve gençler Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (Beykoz GSK) bünyesindeki takımlara yönlendiriliyor.

Kayıtlar devam ediyor

Beykoz’da keyifli bir yaz geçirmek isteyen öğrenciler için https://etkinlik.beykoz.bel.tr adresinde kayıtlar devam ediyor. 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.