Beykoz’da Yük Gemisi Karaya Oturdu!

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halinde olan bir yük gemisinin Umuryeri’nde karaya oturdu. Geminin kurtarılma çalışması devam ederken boğazda gemi trafiği geçici olarak askıya alındı.

Beykoz’da Yük Gemisi Karaya Oturdu!
Yayınlama: 16.01.2023
A+
A-

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halinde olan bir yük gemisinin Umuryeri’nde karaya oturdu!

 

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halinde olan bir yük gemisinin Umuryeri’nde karaya oturdu. Geminin kurtarılma çalışması devam ederken boğazda gemi trafiği geçici olarak askıya alındı.

 

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halinde olan 142 metre boyundaki bir dökme yük gemisi Beykoz Umuryeri’nde karaya oturdu. Geminin kurtarma çalışmaları devam ederken Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü “Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeyken Umuryeri’nde karaya oturan MKK-1 isimli 142 metre boyundaki dökme yük gemisi için, Kurtarma Uzmanımız, NENE HATUN gemimiz, KURTARMA-5, 8, 9 römorkörlerimiz, KEGM-8 botumuz ivedilikle olay yerine yönlendirildi.” ifadelerini kullandı.

Karaya oturan yük gemisinin kurtarma çalışmaları devam ederken Boğaz’da gemi trafiği geçici olarak askıya alındı. 

Beykoz’da karaya oturan yük gemisi havadan görüntülendi

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halinde olan MKK-1 isimli 142 metre boyundaki dökme yük gemisi dümen arızası nedeniyle Beykoz Anadolu Kavağı önlerinde karaya oturdu. Gemiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor. Karaya oturan gemi havadan görüntülendi.

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halinde olan MKK-1 isimli 142 metre boyundaki dökme yük gemisi 07.30 sıralarında Beykoz Anadolu Kavağı önlerinde dümen arızası nedeniyle karaya oturdu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından kurtarma uzmanı, Nene Hatun acil müdahale (kurtarma) gemisi, Kurtarma-5, 8, 9 Römorkörleri, KEGM-5 ve KEGM-8 botu olay yerine yönlendirildi. Kurtarma uzmanı, karaya oturan gemiye çıktı. Olayda, can kaybı, yaralanma ve çevre kirliliği yaşanmadığı öğrenildi. Gemiyi kurtarma çalışmaları devam ederken ayrıca bölgede balık adamlar tarafından sualtı incelemesi de yapılıyor.

Öte yandan karaya oturan 142 metre boyundaki gemi dron ile görüntülendi.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.