Beykoz’dan deprem bölgesine yardım desteği: Niğde’ye ulaştı

Beykoz’dan deprem bölgesine yardım desteği: Niğde’ye ulaştı
Yayınlama: 07.02.2023
A+
A-

Beykoz halkının topladığı ve deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkarılan yardımlar Niğde’ye ulaştı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Türkiye genelinde deprem bölgesine yapılan yardımlar sürüyor.

Konvoy Niğde’ye ulaştı

Beykoz Kaymakamlığı koordinesinde Beykoz Belediyesi’nin destekleriyle 24 saat içinde 7. yardım TIRI dün akşam yola çıkmıştı. Beykoz halkının deprem bölgesindeki kardeşlerine yardımları Malatya ve Hatay’a ilerleyişini sürdürürken, yardım konvoyu Niğde’ye ulaştı.

Yardımların bu akşam bölgeye ulaşması bekleniyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinesinde, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile yapılan çağrıların ardından yardım malzemelerinin toplandığı Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu doldu.

“Tüm yaralar sarılana dek desteğimiz sürecek”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Mobil çorba aracımız ve personellerimiz bölgeye ulaşmak üzere. Yarın sabah itibariyle de Hatay ve Malatya’da iki aşevi kurmak üzere çalışmalara başlıyoruz, çarşambadan itibaren inşallah kazanlarımız kaynamaya başlayacak. Tüm yaralar sarılana dek desteğimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

1 tır bebek bezi deprem bölgesine gidiyor

Kızılay Beykoz Şubesi ise Beykoz Kaymakamlığı koordinesindeki yardım toplama çalışmalarından 1 iş makinesi ve bir tır dolusu bebek bezi ile deprem bölgesine gidiyor.

Beykoz’dan deprem bölgesine yardımlarını ulaştırmak isteyen vatandaşlar eşya ve malzemeleri Çubuklu Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda 7/24 görev başında olan ekiplere teslim edebilir.

Adres: Çubuklu Mahallesi, Vatan Caddesi No:2

Telefon: 0216 322 54 14

Kaynak: dostbeykoz.com

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.