Beykozlular, Yücel Çelikbilek’i mumla arıyor!

Beykozlu vatandaşlar, Murat Aydın’ı tanıdıktan sonra Yücel Çelikbilek’i mumla aradı.

Beykozlular, Yücel Çelikbilek’i mumla arıyor!
Yayınlama: 17.07.2022
A+
A-

1994 yılında ilk kez belediye başkanı seçilen Yücel Çelikbilek, 2009-2019 yılları arası Beykoz Belediyesi’nde başkanlık görevini yürütmüştü. Bu süre zarfında yaptıkları ve yapmadıkları hep eleştiri konusu oldu. Çelikbilek döneminde insanlar asla belediye kapısından geri çevrilmedi. Çünkü Yücel Çelikbilek halkçı bir damarı vardı. Halkı zora sokacak prosedürleri elinden geldiğince uygulamamaya çalışırdı, kanun izin vermediği zamanda esnetirdi. 31 Mart 2019 Yerel Seçimler sonrası ise Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibi, Beykoz’da yıkımları ile ön plana çıktı.

Fiyatlar makul seviyeye inmişti

Türkiye’nin hiçbir bölgesi 2B ödemelerini Beykoz kadar ucuza alamadı. Üst makamda yer alan bürokratik ağalar fahiş fiyatlar çıkarınca, Başkan, “Beykozlu hemşehrilerim bu fiyata, bu arsaları alamazlar” diyerek ağırlığını koyarak fiyatları makul seviyeye indirmişti. Çavuşbaşı halkı 50 ile 100 TL arasından aldı arsalarını. Başkan Murat Aydın döneminde ise 650 ile 850 arasında alabiliyor.

Yücel Çelikbilek halktan kaçmadı

Yücel Çelikbilek, Tokatköy halkına dönüşüm projesinden ilk bahsettiğinde bağırıp, çağırdılar. Ona rağmen korkmadı halktan kaçmadı. Tokatköy’de siyasi tartışmaların yoğun yaşandığı köy kahvesine geldi. Çay bardağı fırlattılar, üzerine yürüdüler. Yine korkmadı halktan uzaklaşmadı. Tokatköylüler ile görüşmeye, buluşmaya devam etti. Çünkü Yücel Başkan günah ve sevaplarına rağmen Beykozluydu ve her şartta ve her problemde hemşehrileriyle uzlaşabilecek mahalle kültürüne ve ikna kabiliyetine sahipti. Murat Aydın bir kere gitti ve protesto ile karşılaşınca Tokatköy’e gitmekten vazgeçti. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Aydın Düzgün arabuluculuk yapmaya çalıştı ama ısrarla ben onlarla bir daha görüşmem diyerek halktan uzaklaştıkça uzaklaştı.

Murat Aydın, kimsenin gözyaşına bakmadı

Çelikbilek döneminde de kaçak inşaat oluyordu fakat Çelikbilek bu işin adaletine bakıyordu. Çelikbilek döneminde birisi kaçak ev yaptıysa ekibine, “gidip bakın, evi kiraya mı vermiş yoksa evladını evlendirip onu mu yerleştirmiş. Eğer kiraya verdiyse yıkın. Evladını koyduysa dokunmayın” derdi. Murat Aydın ve ekibinin Beykoz’da kimse ile yaşanmışlığı olmadığı için kimsenin gözyaşına bakmadı. Partili, partisiz herkesin evini yıktı. Yıktığı sadece evler değil, gönüller de oldu. 

Vatandaşın kapısını balyoz ile kırarak girdi

Beykoz Belediyesi zabıtaları Paşamandıra Köyü’nde sabah ezanı vaktinde bir vatandaşın evini balyoz ile kapısını kırarak girdi. Ne olduğunu anlamayan vatandaşlar pencereden dışarıya baktığında, yüzlerce çevik kuvvet ekiplerini görünce bir anda 15 Temmuz gecesi nöbet tuttuğu uykusuz saatler akıllarına geldi. “Bu ülkede vatan hizmeti karşılıksız bırakılmaz ceza verilir mutlaka” sözü geldi aklına. Başkan Murat Aydın ise “Terörist miyim ben, evimi yıkmayın” söylemlerine kulak asmayan bir ekip ile çalışıyordu. Hukuk tanımayan bir yol izleyen ekip kimsenin göz yaşına bakmıyordu. Yücel Çelikbilek olsa bu yıkımı yapar mıydı? Kesinlikle yıkmazdı. “Üzerinde eskiden bir yapı vardı. Biraz büyütmüş içerisinde bizim Muhammet kalıyor derdi. Kendine yaşam alanı oluşturmuş. Gariptir, son kuruşunu buraya harcamıştır sakın yıkmayın” derdi.

Beykoz’da yıkımları ile ön plana çıktı

31 Mart 2019 Yerel Seçimler sonrası Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibi, Beykoz’da yıkımları ile ön plana çıktı. Aday ve proje tanıtım toplantısında birçok projeden bahseden ve Başkan Aydın’ın bugüne kadar yapmış olduğu tek proje Millet Kıraathaneleri oldu. O da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusal bir projesiydi. Bir önceki dönem Belediye Başkanı rahmetli Yücel Çelikbilek’in 2019 sonrası hayata geçirmeyi planladığı “Beykoz sahili düzenlemesi, Riva meydan düzenlemesi, Karlıtepe Mesire Alanı, Kavacık Nikah Salonu, Yücel Çelikbilek Kültür Merkezi vs. vs.” bunların hepsine kendi projesi gibi sahip çıktı. Bunların hepsi rahmetli başkanın projeleriydi ve gerçekleştirmeye ömür yetmedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.