google.com, pub-9090214346437349, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Beykozlulardan Tokatköy’e tam destek: Polisler geldi!

Zoraki dönüşüm kıskacında olan Beykoz Tokatköy Mahallesi sakinlerinin su, elektrik ve doğalgazlarının kesmek için Beykoz Belediyesi, yetkililer ile polis mahalleye geldi. Mahalleli tepkili.

Beykozlulardan Tokatköy’e tam destek: Polisler geldi!
Yayınlama: 22.06.2022
A+
A-

Beykoz Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projesi için Tokatköy Mahallesi’nde yaşayan yurttaşların elektrik, su, doğalgazı kesmek için polisler ve yetkililer mahalleye geldi.

Nöbete başlayan mahalleli adına açıklama yapan Ahmet Kanbur, “Belediyenin su, doğalgaz ve elektriği kolluk kuvveti kullanarak keseceği bilgisini aldık. Hakkımızı aramak için mahkemeye başvurduk, burada yürütmeyi durdurma kararları var. Buna rağmen tekrardan kesintiyi yapacaklarını ilettiler” dedi.

“Komşuyu komşuya düşman ettiniz”

Tokatköy Mahallesi’nde bulunan CHP Milletvekili Mahmut Tanal ise şunları söyledi: “Anayasa 138 der ki, mahkeme kararları, yasama ve yürütmeyi bağlar. Bu bölgede yürütmeyi durdurma kararlarından tam 14 tane mevcut. Bu demek bu binaların yıkılması anlamında telafisi zor zararların doğacı için bu kararlar verilmiştir. Beykoz Belediyesi bu kararları tanımamaktadır. Burada bir insan hakları ihlali söz konusu. Burada Beykoz sakinlerinin istediği yasal 11 talebin yerini getirilmesini talep diyoruz vatandaşı korku panik içerisinde bir baskı yoluyla sözleşme imzalatmaları suçtur.”

Mahallede bekleyiş sürerken yurttaşlar, “Komşuyu komşuyu düşmana duman ettiniz” ve “Babayı oğula düşman ettiniz” sloganları attı.

“Dört polis otobüsü var”

Kentsel dönüşüm mağdurlarından Ahmet Kanbur, BirGün’e yaptığı açıklamada, “Avukatlar bekliyorlar. Beykoz Belediyesi’nden yetkililer aralarında İmar Müdürü’nün de bulunduğu yetkililer geldi. Polis ekipleri de geldi, bayağı kalabalıklar. Elektrik, su ve doğalgazı kesmek için geldiler. Bugün kesmeyi planlıyorlar. Dört otobüs polis otobüsü var” dedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e ise şunları dile getirdi: “Şu an gergin bekleyiş sürüyor. Beykozluların önce fabrikalarını kapatıp, elini işini aldılar. Şimdi de tek sığındıkları yer olan evlerini alıyorlar” diye konuştu.

Yurttaşlardan tepki geldi

Polislere ve Beykoz Belediyesi’ne tepki gösteren bir yurttaş, “Belediye Başkanı ‘ağız kokularını çekemem’ demiş. Paşa paşa gelecek, bizi dinleyecek. Oy verdim adam istiyorum karşımda, çoluk çocuk değil. Gelin konuşalım, biz insanız insan!” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.