Beykoz’u 19 Mayıs coşkusu sardı!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Beykoz’da coşkuyla kutlandı.

Beykoz’u 19 Mayıs coşkusu sardı!
Yayınlama: 19.05.2022
A+
A-

 

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreninin resmi kısmında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, Belediye Başkanı Murat Aydın, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar ve meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının Atatürk anıtına çelenk bırakmasına izin verildi. Anıta, Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, DEVA Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Musiki Derneği, Beykoz Muhtarlar Derneği, Beykoz Eğitime Destek Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşları çelenk bırakarak Gazi Atatürk ile milli mücadele sırasında şehit düşenler anıldı.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, “Atatürk’ün bu millet için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir diyerek Samsun’a çıkması bağımsızlık özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk tarafından bağımsızlık ilkesinin çaresinin millette olduğu ortaya konulmuştur. Bugün de en büyük gücümüz milletimizin iradesidir. Gençler büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir, bu emaneti yaşatmak ve korumak en başta gelen sorumluluğunuzdur” şeklinde konuştu.

Kutlamalara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi R. Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde devam edildi. Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu; “Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesinin başladığı ilk gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. yıl dönümü. Büyük anlam ve önem taşıyan bugün de sizleri saygıyla selamlıyorum. Geleneklerini tarihini kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bu değerlerini gençlere aktarabilen toplumlar sonsuza kadar yaşama hakkına sahiplerdir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.