Beykoz’un uluslararası yardım derneği 5.yılını kutladı

Beykoz’da merkezi bulunan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği 5. yılını kutladı.

Beykoz’un uluslararası yardım derneği 5.yılını kutladı
Yayınlama: 02.06.2022
A+
A-

Beykoz’un çeşitli kesimlerinden çok sayıda davetlinin katıldığı kutlama programı Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede geçtiğimiz aylarda trafik kazasında hayatını kaybeden İsmail Kaya için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi.

Azerbaycan’da açılacak

Mert Akdemir’in sunumunu yaptığı gecede Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin kuruluş süreci anlatıldı. 1 Haziran 2017 günü yapılan resmi başvuruyla kurulan Gaye İnsan adının Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir röportajında ‘gaye insan’ vurgusundan esinlenilerek seçildiği kaydedildi. Akdemir, yaptığı sunumda yakın zamanda Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin Azerbaycan’da da açılacağını açıkladı.

Gaye insan tanımının yapıldığı tanıtımda, 2015 yılından bu yana yapılan faaliyetler verilen eğitim bursları ve yurt içinde 46’sı kız olmak üzere 55 üniversite öğrencisine burs verildiği katılımcılara anlatıldı.  

“Geniş coğrafyalarda hizmetlerimize devam edeceğiz”

Dernek Başkanı Bilgehan Murat Miniç, katılımcılara teşekkür ederek dernek olarak faaliyetlerini daha da arttırarak geniş coğrafyalarda hizmetlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Miniç, “Bugüne kadar bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Sizlere yardımlarınızı ilettiğimiz isimlerin Kerkük’ten Musul’dan selamlar getirdik. Başta Allah’ın rızasını gözeterek yaptığımız çalışmalarımız bugün çok farklı bir boyut kazandı. Nefes aldığımız sürece bu çalışmalarımızı katlayarak sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.