Damadın Özel Okulu Bakın Nereye Yapıldı!

Erdoğan’ın damadı Be­rat Al­bay­rak’ın kurduğu Nun vakfı 2015 yılında, Beykoz’da sit alanındaki çok sayıda ağacı keserek ormanlık alana özel okul yaptı!   Erdoğan’ın damadı Be­rat Al­bay­rak’ın kurduğu Nun vakfı 2015 yılında, Beykoz’da çok sayıda ağacı keserek ormanlık alana özel okul yaptı. Okulun inşa edildiği bölge SİT alanıydı.  Nun Okulları’nın yerleşkesine idari binalar, yurtlar, kongre merkezleri, […]

Damadın Özel Okulu Bakın Nereye Yapıldı!
Yayınlama: 02.01.2023
A+
A-

Erdoğan’ın damadı Be­rat Al­bay­rak’ın kurduğu Nun vakfı 2015 yılında, Beykoz’da sit alanındaki çok sayıda ağacı keserek ormanlık alana özel okul yaptı!

 

Erdoğan’ın damadı Be­rat Al­bay­rak’ın kurduğu Nun vakfı 2015 yılında, Beykoz’da çok sayıda ağacı keserek ormanlık alana özel okul yaptı. Okulun inşa edildiği bölge SİT alanıydı. 

Nun Okulları’nın yerleşkesine idari binalar, yurtlar, kongre merkezleri, açık ve kapalı spor alanları, yüzme havuzları ve atölyelerin yanısıra rasathane, saat kulesi ve cami de inşa edilmişti.

Bakanlar kurulu, 10 Mayıs 2018 tarihli kararıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın kardeşinin kurucusu olduğu Nun Eğitim ve Kültür Vakfı’na vergi muafiyeti tanınmış Beykoz’daki ikinci sınıf sit alanı üzerine okul inşa eden vakıf, böylece ‘kamu yararına çalışan dernek’ statüsü almıştı.

Okulu bulunduğu alanın eski ve yeni halinin fotoğrafını Birgün Gazetesi’nden İsmail Arı sosyal medya hesabından paylaştı ve “Nun Okulları’nın karşısındaki ormanlık alanda neler oluyor?” notunu düştü.

İşte İsmail Arı’nın paylaşımları;

“Erdoğan’ın damadı Be­rat Al­bay­rak’ın kurduğu Nun vakfı 2015 yılında, Beykoz’da çok sayıda ağacı keserek ormanlık alana özel okul yaptı. Okulun inşa edildiği bölge SİT alanıydı.”

“Beykoz’da, Nun Okulları’nın karşısındaki ormanlık alanda neler oluyor? Ağaç katliamı uydu görüntülerinde net bir şekilde anlaşılıyor. Bu alanda yapılaşmaya nasıl izin verildi? Sessiz sedasız ağaç katliamı yaparak bir ormanlık alanı daha talana açmışlar!”

Paylaşıma “Siyasi İslam’ın yalan,talan, soygun düzeni olduğunu,sayelerinde hepimiz öğrenmiş olduk, Yesiler ormanı, resmen yediler. Sıklıkla önünden geçtiğim bir ormandı; sonra bir baktık binalar yükselmiş!” yorumları yağıyor…

Eski hali

Yeni hali

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.