Depremzedeler isyan etti: AFAD banka kasası çıkarmaya geldi!

Depremzedeler isyan etti: AFAD banka kasası çıkarmaya geldi!
Yayınlama: 12.02.2023
Düzenleme: 12.02.2023
A+
A-

AFAD enkazlardan banka kasası çıkarmaya çalışınca depremzedeler isyan etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin yankıları devam ediyor, 10 kentte taş üstünde taş kalmadı. AFAD deprem bölgesine İş Bankası ve Halk Bankası kasalarını çıkarmak için geldi ve depremzedeler bu duruma isyan etti.

6 gündür ailesinin kurtarılmasını bekliyor

Hala enkaz altında olan depremzedelerin ailelerinin bekleyişi sürerken, senarist Serkan Ünal, 6 gündür ailesinin kurtarılması için beklediği enkazdan, AFAD ve polis ekiplerinin banka kasası çıkardığı anların videosunu paylaştı.

“Benim canlarım orada yatarken kasa çıkartmanın derdindeler”

Ünal’ın paylaştığı videoda bir depremzedenin, “Bizim ülkemizde insan canı kadar ucuz hiçbir şey yok. Millet parasının derdinde. Benim canlarım orada yatıyor. Benim canlarım orada yatarken kasa çıkartmanın derdindeler. Böyle bir adilik olamaz” dediği duyuldu.

“Komşularımız 6 gündür enkaz altında”

Ünal’ın “Babam, annem, kız kardeşim ve komşularımız 6 gündür enkaz altında. Polis ekipleri ve AFAD binamızın altında bulunan Halkbank ve İş Bankası kasalarını yukardan aldıkları emirle çıkarmaya gelmişler. Takdir sizin” notuyla Twitter’dan paylaştığı videoda depremzedeler AFAD ve polis ekiplerine tepki gösteriyor.

Paylaşılan videoda banka kasalarının yerlerde olduğu görülürken, yağmacılara karşı banka kasalarının etrafında yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

İşte o video:

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.