Depremzedeyi dolandıran şüpheliler Beykoz’da yakalandı!

Depremzedeyi dolandıran şüpheliler Beykoz’da yakalandı!
Yayınlama: 11.02.2023
Düzenleme: 12.02.2023
A+
A-

İstanbul Beykoz’da, Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşayan depremzede Nedim Akarsu’yu telefonla dolandırdığı belirlenen 6 şüpheli gözaltına alındı.

Türkiye peş peşe tarifi mümkün olmayan acılar yaşıyor. Herkes deprem bölgesine yardım etmeye çalışırken dünyadan da bölgeye destek yağıyor. Bir cana ulaşmak, depremzedelerin yaralarını sarmak için herkes canla başla çalışırken bunca acının yanında bir de depremzedelerin parasını almaya çalışan dolandırıcılar ortaya çıktı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşayan depremzede Nedim Akarsu’yu arayan dolandırıcılar, kendilerini “Türk Telekom” çalışanı olarak tanıtarak yardım yapılacağı vaadiyle banka bilgilerini aldı.

37 bin TL dolandırıldı

Nedim Akarsu, hesabındaki 37 bin TL’nin başka bir hesaba gönderildiğini anladıktan sonra şikayetçi oldu ve dolandırıcıların yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Polis ekipleri yapılan soruşturmanın ardından paranın, Beykoz’da bulunan Y.U’nun hesabına gönderildiğini belirledi.

2’si kadın 6 kişi gözaltına alındı

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, paranın gönderildiği Y.U. ile suça karıştıkları belirlenen dolandırıcılar B.K. (22), E.A. (27), H.Y. (21), T.T. (32), T.D. (28) ve Y.E. (20) Beykoz’da polislerce yakalandı.

Şüphelilerden, dolandırıcılıkta kullandıkları 2 dizüstü bilgisayar, çok sayıda cep telefonu, 1 ruhsatsız silah ve suçta kullanılan materyaller ele geçirildi. Haklarında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan işlem yapılan şüpheliler, bugün adliyeye sevk edilecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.