Emniyet Şeritleri Boş Durmasın!

Star TV Haber Müdürü İstanbul Milletvekili Adayı Dursun Boran, bugün İnstagram hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi Parti Lideri Akşener, İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu’nu etiketleyerek, “İETT otobüsleri emniyet şeridinden geçsin” yayını yaptı. “Toplu taşımayı konforlu, hızlı hale getirmeyen haindir” diyen Gazeteci Dursun Boran, “Yaşanılır Türkiye için hızlı ve farklı işler yapılsın” dedi. İETT Genel Müdürü Alper Bilgili […]

Emniyet Şeritleri Boş Durmasın!
Yayınlama: 12.12.2022
A+
A-

Star TV Haber Müdürü İstanbul Milletvekili Adayı Dursun Boran, bugün İnstagram hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyi Parti Lideri Akşener, İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu’nu etiketleyerek, “İETT otobüsleri emniyet şeridinden geçsin” yayını yaptı.

“Toplu taşımayı konforlu, hızlı hale getirmeyen haindir” diyen Gazeteci Dursun Boran, “Yaşanılır Türkiye için hızlı ve farklı işler yapılsın” dedi. İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ile İçişleri Bakanlığı’nın hemen irtibat kurup bu yenliği İstanbul seçmenine vermesini istedi.

Dursun Boran, “Pek çok zaman  emniyet şeridi boş iken, İETT otobüsleri dur kalk yapıp, havayı kirletiyor. Milyonlarca mazot israf oluyor. İnsanlar perişan halde eve, işe gidiyorlar. Verimleri düşüyor. İETT şoförleri bilinçli, acil hallerde zaten itfaiye, polis vs protokol geçişlerine yol verirler, denemekte fayda var. Başka bir arayışı olmayanın, başka buluşu olmaz. Milletvekili adayları, 3 ay sonra başlayacak 2023 maratonunda  mümkün olduğunca seçim çalışmasında; metro, metrobüs, tramvay, marmaray, bisiklet veya elektrikli motosiklet kullansınlar. Zaten esnaf ve muhtar gezisi yapıyorlar. Bugün İnstagram hesabımdan buna dair talebi yaptım. Almanya ve İsviçre’de, tramvay yolları; arabalar ve otobüslerle ortak kullanılıyor. Stuttgart, Zürih ve Köln gibi şehirlerindeki  TRT ve AA muhabirleri bu yolların kullanımı hakkında haber yaparsa yenilikler görülür. ‘Her şey çok güzel olacak’ diye slogan atmakla işler güzel olmaz. İcraat ile olur. Boş duran emniyet şeritleri, işe yarasın. Ekonomik ve sosyal hayata faydası olsun” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.