google.com, pub-9090214346437349, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Fatih Sağlam hakkında FETÖ soruşturması!

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ın Fethullah Gülen’i övdüğü tweetleri ortaya çıktıktan sonra çok konuşulmuştu. Sağlam hakkında İçişleri Bakanlığı’na şikâyet dilekçesi verildi.

Fatih Sağlam hakkında FETÖ soruşturması!
Yayınlama: 10.06.2022
A+
A-

Bir milyona yakın takipçisi olan Ankara Kuşu isimli sosyal medya hesabından Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam hakkında yapılan paylaşım AK Parti Beykoz Teşkilatında soğuk duş etkisi yaratmıştı. Paylaşımlarda Fatih Sağlam’ın Fethullahçı Terör Örgütü’nün yardım kuruluşları için yardım çağrısı yaptığı görülürken FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e teşekkür etmesi Beykozlular tarafından çok konuşulmuştu.

FETÖ soruşturma yapılması talep edildi

Beykozlu bir vatandaş tarafından İşçileri Bakanlığına verilen şikâyet dilekçesinde Fatih Sağlam hakkında FETÖ soruşturma yapılması talep edildi.

İçişleri Bakanlığı’na verilen dilekçenin hemen ardından Beykoz Belediyesi tarafından yaptırılan meydana 15 Temmuz Şehitler Medyanı ismi verilmesi ve açılışına TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un çağırılması Beykozlu siyasetçiler tarafından imaj tazeleme olarak yorumlandı.

Fatih Sağlam, 2012 tarihli tweetlerde o dönem dini cemaat kisvesi altına saklanan FETÖ’nün gerçek yüzüne yönelik yapılan eleştirilere ve AK Parti’ye karşı siyasi hamle yapacağı söylemlerine karşı çıkmıştı ve ‘’AK Parti ve Cemaat arasında kavga var diyenler bu yıpratma oyununuz da tutmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Algıyı FETÖ lehine düzeltmeye çalışmıştı

7 Şubat 2012 tarihinde MİT Müşteşarı Hakan Fidan’ın FETÖ savcıları tarafından ifadeye çağrıldığı kumpas döneminde AK Parti’yi FETÖ’ye karşı uyaranlara ise Fatih Sağlam 14 Mart 2012’de ‘’Artık sizin hükümleriniz geçersiz bu ülkede’’ diyerek MiT operasyonundaki algıyı FETÖ lehine düzeltmeye çalıştığı görülmüştü.

Ankara Kuşu isimli sosyal medya kullanıcısının Beykoz Belediye Başkanı Fatih Sağlam’ı etiketleyerek yaptığı paylaşımları Sağlam tarafından silindi. Eski tweetlerini silen Sağlam’a Ankara Kuşu ekran fotoğraflarıyla cevap vermişti.

Bazı kullanıcılar ‘’Bank Asya’nın önünden geçeni tutuklayan savcıları Fatih Sağlam için göreve çağırıyoruz’’ yorumları yaparken kimileri FETÖ güzellemeleri yapan Sağlam için Beykoz Belediyesini ve AK Parti Beykoz Teşkilatına gereken yapılsın diyerek çağrıda bulundu. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.