Genel-İş’ten Beykoz Belediyesi İşçilerine ziyaret.

Genel-İş 2 Nolu Şube, sabah erken saatlerde Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri ve Fen İşleri şantiyesine ziyarette bulundu.

Genel-İş’ten Beykoz Belediyesi İşçilerine  ziyaret.
Yayınlama: 24.02.2022
A+
A-

Genel-İş Şube Başkanı Sn. Ali Sönmez, 2022 yılının 6. ayında yetki süreci sona ereceğinden, işçi talebi üzerine  Beykoz Belediyesi işçileriyle buluşarak belediye personelinin sorunlarını dinledi.

“Baskı Politikaları Devam Ediyor”

Ali Sönmez gazetemize yaptığı açıklamada; “Beykoz Belediyesinde bulunan işçi arkadaşlarımızın sorunlarını yakından takip ediyoruz, geçtiğimiz ay hiçbir gerekçe gösterilmeden iş hakları feshedilen işçi arkadaşlarımıza uygulanan baskı politikalarının da artarak devam ettiğini biliyoruz. Uzun yıllar Beykoz Belediyesi’ne hizmet etmiş olan personele  yıldırma, caydırma çalışmaları sürmeye devam ediyor.” dedi.

“Beykoz Belediyesinden 30 kişi daha işten çıkarılacak”

Ali Sönmez; “Beykoz Belediyesinden 30 personelin daha iş akdinin feshedileceğini üzülerek duymuş bulunmaktayız, ayrıca hakları feshedilen arkadaşlarımızın hukuksal süreçlerini de yakından takip ediyor ve Beykoz Belediyesi’nin bu yanlıştan bir an önce dönmesi gerektiğini talep ediyoruz” dedi.

“Sendikal Tercihler Anayasal Haktır”

Genel iş 2 nolu şube başkanı Sn. Ali Sönmez, “sendikal tercihlerin anayasal hak olup, bunun bir rekabet olduğunu, işçinin kendi Özgür iradesi ile tercih etmesi gerektiğini” söyledi.

“Kırmızı çizgimiz 40 saat çalışma süresi”

Sönmez demecinde “kırmızı çizgilerinin 40 saat çalışma süresi olduğunu ve eşit işe eşit ücret ilkesinden vazgeçmeyeceklerini” ifade etti.

“En ideal sözleşmeyi işçi hazırlar”

Enflasyonun yüksek seyrinden dolayı ücretlerin eridiğini ve faturaların ödenmesinde güçlük çekildiğini ifade eden Sönmez, “En ideal sözleşmeyi işçi hazırlar, bizde bunun için işçi iradeli bir sözleşmeyi personelle birlikte hazırlayıp hayata geçirmek için sendikal tercihlerini Genel-İş’ten yana kullanmalarını talep ettik” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.