HEP İDDİAYA GÖRE!!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başıboş köpek sorunu ile ilgili açıklamasının ardından olaya ilişkin tepkiler yükseldi.  Hayvan örgütleri, eski ölmüş köpek görüntüleriyle Beykoz Belediyesi’ne de tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşların yoğun şikayette bulunduğu başıboş köpek sorununa yönelik harekete geçtiklerini duyurmasıyla birlikte olaya ilişkin tepkiler çoğaldı.  Kamu güvenliğinin sağlanması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan’ın Konya ile Beykoz barınaklarının […]

HEP İDDİAYA GÖRE!!
Yayınlama: 24.12.2022
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başıboş köpek sorunu ile ilgili açıklamasının ardından olaya ilişkin tepkiler yükseldi.  Hayvan örgütleri, eski ölmüş köpek görüntüleriyle Beykoz Belediyesi’ne de tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşların yoğun şikayette bulunduğu başıboş köpek sorununa yönelik harekete geçtiklerini duyurmasıyla birlikte olaya ilişkin tepkiler çoğaldı.  Kamu güvenliğinin sağlanması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan’ın Konya ile Beykoz barınaklarının modernliğini örnek göstermesinin ardından söz konusu barınaklar için tepki yağdı.

Daha önce Konya’daki barınakta hayvanları öldürme olayından söz eden  hayvan örgütleri, şimdi de trafik kazasında ve çeşitlik hastalıklardan öldüğü bahanesiyle açıklanan köpeklerin görüntüsüyle Beykoz Belediyesi’ni lince tabi tuttu.

HAYVAN DERNEĞİNDEN UYARI : BARINAKLARIN KAPISINI KIRACAĞIZ!

Daha önce “Hükümet değişir” uyarısıyla gündeme gelen Paw Guards isimli oluşum, yeni paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından ‘barınakların kapısını kırma uyarısında bulunan Paw Guards, şu paylaşımı yaptı:

“Daha ne kadar susacaksın, daha ne kadar görmezden geleceksin!

Beykoz’da , Mamak’ta, Konya’da Türkiye’nin her yerinde belediye eliyle katliamlar var!

Artık yeter! #25AralıktaYenikapıdayız

Ölüm kampı barınakların kapısını kıracağız!”

BEYKOZ BELEDİYESİ’NDEN SERT TEPKİ!

Beykoz Belediyesi, tepki gösterdi.Konuyla ilgili açıklamada bulunan Beykoz Belediyesi şu ifadelerde bulundu:

“PawGuards isimli örgütün kurumumuza akıl almaz iftiralar ve kurgularla saldırması üzerine tekrar bir cevap verme gereği doğmuştur. Paylaşılan görüntülerle sistematik bir itlaf yapıldığı yalanı söylenerek, vicdan sahibi vatandaşlarımızın duyguları sömürülmektedir.”

VETERİNER HEKİM’İN PAYLAŞIMIYLA ORTAYA ÇIKTI!

“Görüntüler, iş akdi tarafımızca sonlandırılan veteriner hekim E.K. tarafından mevzuat gereği çekilmiştir. Hapis cezası bulunan E.K.’nın adli kaydı kamu kurumunda çalışmasını imkansız kılınca, iş akdi feshedilmiştir. Bunun üzerine E.K. çektiği fotoğrafları servis etmiştir.

Bu fotoğraflar, Beykoz’un çeşitli yerlerinde araba çarpması, başka hayvanların saldırması, hastalıklar gibi sebeplerle ölmüş ve merkezimize getirilmiş ya da ağır yaralı olarak getirilip tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış hayvanların görüntüleridir.

Bu hayvanlar, morga gönderilmeden önce mevzuat gereği fotoğraflanmakta ve bu fotoğraflar rapora koyulmaktadır. Ardından hayvanlar toplu olarak yasanın emrettiği şekilde gömülmektedir.

Pawguards bu fotoğrafları yorumlayarak, kırparak ve kurgulayarak bir infial oluşturmaya çalışmıştır. Amacının ne olduğu tarafımızca bilinmese de sosyal medya kullanıcıları tarafından çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Şu detay sosyal medyadaki takipçilerimizin dikkatini çekmiştir: PawGuard’ın kurucusu Erkin Erdoğdu’nun dün yaptığı canlı yayında, E.K. bu görüntüleri 1,5 ay önce gönderdiğini itiraf etmiştir.

Bunun üzerine sosyal medyadaki takipçilerimiz PawGuard kurucusu Erkin Erdoğdu’ya şu soruları sormuştur: “1,5 ay önce gelen görüntüler neden şimdi servis edildi? Bir plan ve kurgu mu var?”

Tekrar ediyoruz: Paylaşılan görüntüler Beykoz’un çeşitli yerlerinde ölü bulunmuş ya da ağır yaralı olarak merkezimize getirilip kurtarılamamış hayvanların morga gönderilmeden önce raporlanması amacıyla çekilmiştir.

Tüm görüntüler yasal işlemlerin bir parçasıdır ve bu görüntüler rant grupları tarafından kasıtlı şekilde çarpıtılmaktadır. Üzerine basarak söylüyoruz: Merkezimizde hiçbir zaman, hiçbir hayvan öldürülmemiştir. Aksi iddialar ahlaksız bir linç kampanyasının ürünüdür.

Merkezimizin kapıları geçmişte olduğu gibi bugün de herkese açıktır. Dileyen istediği zaman gezebilir. Merkezimiz, rant kapısı kapandığı için sosyal medyada tanımlandığı şekliyle “mama lobisi”nin hedefindedir. Bu lobiyle hukuk önünde hesaplaşacağımızı kamuoyuna tekrar duyururuz.”      

şeklinde savunma yapan Beykoz Belediyesi, hayvan barınaklarında yaşanan olayları kabul etmedi. Hayvan Haklarını savunan Hayvan Örgütleri de bu işkencelere dur demek adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.