İBB, kent lokantalarını hayata geçiriyor

İstanbul halkına sağlıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı yemeklerin sunulacağı Kent Lokantalarının ilki Çapa’da açılıyor.

İBB, kent lokantalarını hayata geçiriyor
Yayınlama: 15.06.2022
A+
A-

Öğrenciler ve çalışanlar olmak üzere dar gelirliler için hayata geçirilen Kent lokantalarının kısa sürede İstanbul geneline yaygınlaştırılması hedefleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta öğrenciler, ağır ekonomik koşullarla baş etmeye çalışan ve dar gelirli çalışanlar olmak üzere İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemeğe ulaşımı için kent lokantalarını hayata geçirdi. Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan Kent Lokantalarının ilki Çapa’da açılıyor. Kent lokantaları kısa sürede İstanbul’un birçok semtinde hizmet vermeye başlayacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vaatlerinden biri olan ‘Kent Lokantaları’, dar gelirli İstanbulluların özellikle öğrenci ve emekçilerin günlük yemek masrafına destek olmak için hizmetlerine başlıyor. Halka sağlıklı, lezzetli ve uygun fiyatlı öğünlerle sunacak ilk kent Lokantası, 17 Haziran’da Çapa’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılacak.

Kadınlara iş imkânı sunuluyor

İBB, Çapa Kent Lokantası’nda kadın personel istihdam edecek. 10 kişilik kadrosunun tamamı kadınlardan oluşacak. Dar gelirlinin günlük yemek masrafını hafifleten proje, aynı zamanda kadınlara da iş imkânı sunacak.

Günde 500 kişi yemek yiyebilecek

İBB Lojistik Destek Merkezi’nin hijyenik mutfaklarında, deneyimli aşçılarca özenle hazırlanan dört çeşit yemek her gün kent lokantalarında İstanbul halkına sunulacak. Dileyen herkes, tabldot usulü servis edilecek öğünleri uygun fiyatlarla alabilecek. 12.00-20.00 arası hizmete verecek Çapa Kent Lokantası’nda günde 500 kişi yemek yiyebilecek.

İBB güvencesiyle uygun fiyatlarla hizmet verecek

Kent Lokantası’nın ikincisi Bağcılar’da açılacak. Açılışa hazır hale gelen Bağcılar Kent Lokantası, kısa bir süre sonra Bağcılar Meydanı’nda hizmet vermeye başlayacak. İBB, İstanbul’a yeni kent lokantaları kazandırmak için hazırlıklarını da sürdürüyor. İlerleyen süreçte şehrin farklı noktalarında açılacak Kent Lokantaları, İBB güvencesiyle uygun fiyatlı yemekleri İstanbullularla buluşturacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.