İBB’den Beykoz’un köylülerine ücretsiz ulaşım için destek!

İBB, Beykoz’da 1 Ağustos’tan itibaren köy merkezlerinden Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e ulaşımın ücretsiz aktarmalı olarak tek bilet olduğunu açıkladı.

İBB’den Beykoz’un köylülerine ücretsiz ulaşım için destek!
Yayınlama: 25.07.2022
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama ve Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Beykoz’da hizmet veren köy hatlarına ilişkin değişiklik yaptı.

Son durak “Sultaniye”

15D, 136, 136Z, 135, 136R ve 137 numaralı hatların son durağı “Sultaniye” olarak düzenlendi.

Ücretsiz aktarmalı olarak seyahat edilecek

Anadolufeneri, Kaynarca, Dereseki, Alibahadır, Zerzevat, Cumhuriyet, Değirmendere, Poyrazköy ve Riva otobüsü kullanarak Beykoz’a gelen vatandaşlar “Sultaniye Aktarma Merkezi”nden Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e giden 15, 11H ve 15BK hatlarında ücretsiz aktarmalı olarak seyahat edebilecek.

Köylerden merkeze, merkezden köylere ücretsiz aktarma

Aynı şekilde merkezlerden köylere dönüşlerde de ulaşım ücretsiz aktarmalı tek bilet olacak.
Yeni uygulama 1 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Vatandaşlar aktarma noktasından otobüslere binişlerinde ek bir ücret ödemeyecekler. Söz konusu uygulama indirimli ve öğrenci kartı ile binişler için de geçerli olacak.

İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı Yusuf Limon tarafından, “Beykoz bölgesinde çalışan uzun köy hatlarına ilişkin yaptığımız optimizasyonu 1 Ağustos’tan itibaren hayata geçiriyoruz. Güzergâhı çakışan hatlar Sultaniye aktarma merkezinde sonlanacak. Anadolu yakasının çekim merkezi olan Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy’e otobüsten otobüse ücretsiz aktarmayla ulaşım sağlıyor olacağız. Optimizasyon sonucu hem kilometreden tasarruf yapacağız hem de açığa çıkan araçları daha yoğun hatlarda değerlendireceğiz.” denildi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.