İstanbul’da Arapça fiş skandalı!

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Anas Chicken isimli bir restoranda hesap fişi Arapça kesildi.

İstanbul’da Arapça fiş skandalı!
Yayınlama: 24.04.2022
A+
A-

İstanbul’da yaygınlaşan Arapça tabela ve ilanlardan sonra restoranlarda da Arapça fiş dönemi başladı. İstanbul’da pek çok şubesi bulunan Anas Chicken isimli restoranda müşterilere Arapça fiş kesildi. Tepki gösteren müşterilere ise “Burası Arap işletmesi” yanıtı verildi.

“Burası Arap işletmesi”

İstanbul Beyoğlu’nda Anas Chicken isimli bir restorana giden bir vatandaş, ödeme yaptığında Arapça fiş verildi. “Neden Türkçe değil bu?” diye tepki gösteren vatandaş, “Burası Arap işletmesi” yanıtını aldı. Restoranın İstanbul’da birçok şubesi var.

“Kürdistan şubesi denildi”

Tüm şubelerde fişlerin Arapça olduğu bilgisi sosyal medyada gündem oldu. Anas Chicken restoranının Irakta’ki şubesinden “Kürdistan şubesi” diye bahsetmesi dikkat çekti.

“Ana merkezi Suriye”

Anas Chicken’ın ana merkezi Suriye olduğu bilgisi sosyal medyada paylaşıldı. Beşar Esad 9 ay önce Şam’da Ana Chicken isimki restorana gidip ailesiyle yemek yerken görüntüleri paylaşıldı. Esad, kendisini videoya alan işletmeciye o videoyu kime göstereceksin dedi ve şu yanıtı aldı: “Türkiye’deki patronumuz Hacı Abu Anas’a göndereceğim.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.