İYİ PARTİ BEYKOZ BAŞKANLIĞI’NDAN “DEPREM” PROJESİ

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, “ Sallanmadan İYİ Hazırlan, Depreme Dayan” projesi kapsamında İncirköy Mahallesi’nde bilgilendirme faaliyetlerinde bulundu.

İYİ PARTİ BEYKOZ BAŞKANLIĞI’NDAN “DEPREM” PROJESİ
Yayınlama: 22.01.2023
A+
A-

Genel İdare Kurulu Üyesi Sn. Emin Küçükali, İlçe Başkanı Sn. Akif TAŞDEMİR, 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları Sn. Emir YAZICI, Sn. Emine Küçükali ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte eski yapı stoğunun yoğun olduğu mahallelerden İncirköy Mahallesindeydi.

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar  gösteriyor ki ülkemizin de %92 si deprem riski altında.

Bilim insanları her fırsatta “Marmara bölgesinde 7.5 üzeri büyüklükte deprem bekleniyor ve

Bu depremden de İstanbul en fazla etkilenecek olan ilimiz” olarak belirtmekte.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı,bilimsel veriyi dikkate alıp, vatandaşları depreme karşı bilgilendirmeyi ve deprem anında yapılması gerekenleri Beykozlulara anlatmayı sorumluluk edindi. Genel Başkanın onayı ile “Sallanmadan İYİ hazırlan, depreme dayan” adlı proje tüm Beykoz’da uygulamaya başlandı.

Bu proje ile; İktidara gelinceye kadar ki sürede kapı kapı dolaşıp, tüm vatandaşlara deprem bilinçlendirme broşürlerini verip “SALLANMADAN İYİ HAZIRLANMAK” gerektiğini anlatıyo ve biliçlenmelerini sağlıyorlar.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir,”

 

Bugün de Beykoz ilçemizde, Beykoz ilçe Başkanımız ve ilçe teşkilatımızla birlikte, deprem bilgilendirme çalışmamıza İncirköy mahallemizden başladık.

Bizim anlattıklarımızla bir hayat bile kurtulsa ne mutlu bize.

Bilgi olsun diye şunu da söyleyelim; dünyada bizim gibi deprem riski yüksek birçok ülke bulunmakta ve bu ülkelerin en bilineni ve depreme karşı aldığı önlemler ve başarılı uygulamaları ile öne çıkan Japonya çok çarpıcı bir örnektir.

Bizim ülkemizde 7.4 büyüklüğünde bir depremde 45 saniyede 18.000 insanımız hayatını kaybederken Japonya’da 9.0 büyüklüğünde tam 6 DAKİKA süren depremde 18.000 insan hayatını kaybediyor.

O halde Ülkeyi yönetenlerin ve yönetmeyi hedefleyenlerin deprem gerçeğini ciddiyetle yönetmesi zorunludur.

Sallanmadan İYİ hazırlanalım ve Depreme dayanalım.” şeklinde konuşma yaptı.

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.