İYİ Parti Meclis Üyesi Adayı Arslan milletvekili aday adayı oldu

İYİ Parti Meclis Üyesi Adayı Arslan milletvekili aday adayı oldu
Yayınlama: 05.02.2023
Düzenleme: 06.02.2023
A+
A-

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın ikinci vekil aday adayı belli oldu…

İYİ Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi adayı olan Kadir Kürşat Arslan, yapılacak milletvekilliği seçimi için İstanbul 1. Bölge aday adaylığını açıkladı.

 

 

Kadir Kürşat Arslan kimdir?

Kadir Kürşat Arslan 1982 yılında Beykoz’da doğdu. Aslen Trabzonlu olup Beykoz’da ikamet ediyor. İlköğretimini Beykoz’da tamamladı. Ümraniye Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümünü bitirdi ve şu anda eğitimine Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde devam ediyor.

2008 yılında evlenen ve 2 çocuk babası olan Arslan, eşini 2016 yılında amansız bir hastalık sebebi ile kaybetti.

Özel bir bankada 8 yıl Teknik ve İdari Sorumlu olarak çalışan Arslan, 2011 yılında Hafriyat ve Nakliye işine girdi. 2018 yılında otomotiv sektörüne de atılan Arslan, halen bu sektörde devam ediyor.

Lise yıllarında Ümraniye Ülkü Ocaklarında Okul Başkanlığı yapan Arslan, Üniversitede yıllarında da Rize Ülkü Ocaklarına bağlı olarak okul ve fakülteler Başkanlığı görevinde bulundu.

Yavuz Selim Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yönetiminde bulunan Arslan, Çavuşbaşı Ülkü Ocakları ve Çavuşbaşı MHP Teşkilatında birçok başkanlık görevi üstlendi. 2004 ve 2005 yıllarında Çavuşbaşı Ülkü Ocakları Başkanlığını yapan Arslan, Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcılığını da üstlendi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.