google.com, pub-9090214346437349, DIRECT, f08c47fec0942fa0

İyi Parti’den Ak Parti’ye Tepkiler Devam Ediyor!

Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, bütçe görüşmeleri sırasında Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık tarafından saldırıya uğradı. Olaya ilişkin tepkiler sosyal medya üzerinden geldi. Tepki gösterenler arasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İyi Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, İyi Partili  Muharrem […]

İyi Parti’den Ak Parti’ye Tepkiler Devam Ediyor!
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, bütçe görüşmeleri sırasında Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık tarafından saldırıya uğradı.

Olaya ilişkin tepkiler sosyal medya üzerinden geldi. Tepki gösterenler arasında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, İyi Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, İyi Partili  Muharrem Kaşıtoğlu,Demet Erel, Ahmet Burak Turgut, Sevda Gurdap Ay ile Kadir Kürşat Arslan da vardı. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Değerli dava arkadaşım, Trabzon Milletvekilimiz Sn. Hüseyin Örs’ü hastanede ziyaret ettim. Şükürler olsun durumu iyi. Gazi Meclisimizde millet iradesine ve partimize yapılan saygısızlığı şiddetle kınıyorum. Hiçbir ahlaksız yumruk bizi hakkın ve hakikatin yolundan ayıramayacak!” paylaşımında bulundu.  

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu,”Herkes kendi hukukunu yaratsın; kaba kuvvet, zorbalık hakim olsun istiyorsunuz. Mücadelemiz cehaletle aydınlık, hukukla hukuksuzluk, nezaketle zorbalığın arasında iyiyi bulma mücadelesidir. Sen Türk Milleti’nin vekili olamazsın, vekâlet ettiğin zorbalık, kibir ve vasatlıktır” şeklinde paylaşımda bulundu.

İyi Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, “TBMM’de, Trabzon Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Örs’e yönelik yapılan saldırıyı en şiddetli biçimde kınıyorum. İktidar ellerinden gidiyor korkusuyla, Devlet adamlığı bilinci ve sorumluluğu olmayanların, saldırıları bizleri yolumuzdan döndürmeyecek” şeklinde sosyal medya üzerinden paylaştı.

İyi Parti’liler sosyal medyadan tepkilerini dile getirmeye devam ettiler.

İyi Parti’li Muharrem Kaşıtoğlu, “Korkakça arkadan saldırmak ancak senin gibi zavallılara yakışır. Allah’ın izniyle devran dönecek, hesap sorulacak. Sizin gibi kötüler kaybedecek İYİler kazanacak” şeklinde yazdı.

İyi Parti’li Demet Erel, “Trabzon Milletvekilimiz Sn. Hüseyin Örs’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ne yaparsanız yapın, hangi yollara başvurursanız başvurun; bizi yıldıramaz, İYİ’liğe giden yolumuzdan alıkoyamazsınız” paylaşımında bulundu.

İyi Parti’li Ahmet Burak Turgut, “Zafer Işık’ın Hüseyin Örs’e saldırısını bir de sandık güvenliği temelinde değerlendirelim. Meclis’te bile bu kadar fütursuzca hareket eden hatta özür bile dilemeyen AKP, seçim günü sandık görevlilerine ve müşahitlere ne yapar. İstiklal saldırısı sonrasında internet kesintisi üzerine yeni stratejiler kurgularken, bir de AKP’lilerin fiziki müdahalelerine yönelik stratejiler mi geliştirmeliyiz. Yapılması gereken, Zafer Işık gibi insanlara bugünden gerekli tepkiyi en sert şekilde gösterip, hiçbir İYİ’yi AKP’ye ve zulmüne feda etmeyeceğimiz demektir” şeklinde seçim uyarısı geldi.

İyi Parti’li Kadir Kürşat Arslan da, “Yoğun bakımda yatmakta olan vekilimize yapılan saldırıyı kınıyorum ve vekilimize (hocamıza) Allah’tan acil şifalar diliyorum” şeklinde paylaşımda bulunmayı unutmadı. 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.