İYİ Partili Nuhoğlu Tokatköy meselesini meclise taşıdı

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, Tokatköy halkıyla bir araya geldikten sonra konuyu TBMM gündemine taşıdı…

İYİ Partili Nuhoğlu Tokatköy meselesini meclise taşıdı
Yayınlama: 22.06.2022
A+
A-

Hayrettin Nuhoğlu, Tokatköy kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan haksızlıklarla ilgili konuştu. Konuyu meclise taşıyacağına söz verdi.

Nuhoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: “Burada yaşayan halkı rahatsız etmeye kimsenin hakkı yoktur. Buradaki insanlar kentsel dönüşüme karşı değil yapılan haksızlığa karşı. Yapılacak şey doğru bir iş değil, bir sözleşme yapılıyorsa adil olmalı ve hak sahiplerinin kabul edeceği bir sözleşme olmalıdır.”

“Haksızlığın giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız”

Nuhoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Gizli kapaklı olan şeyin arkasında mutlaka bir hile vardır, haksızlık vardır. İstanbul’un birçok yerinde gördük. Hak sahibine verilenin yedi katı inşaat yapan firmaya verilmiş, bu kabul edilebilir bir şey değil. 20 senedir verilen sözler yerine getirilmiyorsa bu işin sürdürülebilirliği yoktur. O yüzden bizim yapabileceğimiz sizin bu haklı taleplerinizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getirmektir. Bu haksızlığın giderilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışırız.”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, Beykoz halkına verdiği sözü tutarak, konuyu TBMM gündemine taşıdı…

İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu’nun mecliste yaptığı o konuşma


 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.