Kadir Kürşat Aslan, İYİ Parti Beykoz’dan vekil aday adayı oldu

Kadir Kürşat Aslan, İYİ Parti Beykoz’dan vekil aday adayı oldu
Yayınlama: 24.03.2023
Düzenleme: 24.03.2023
A+
A-

Kadir Kürşat Aslan, İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Beykoz Muhtarlar Dernek Başkanı Sedat Altun, Mahalle Muhtarları,  STK temsilcileri, İlçe Teşkilatı ve Mahalle yöneticileri Muşmuloğlu Restoranda gerçekleştirilen açılış konuşmasına katıldı.

“Beykoz’dan vekil adayı çıkardık”

Beykoz İYİ Parti İlçe Sekreteri Atakan Alkış, “Kadir Kürşat Aslan’a Yüce Türk Milleti ve Devletine hizmet etmek için çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileriz. Şahsım ve teşkilatım adına maddi ve manevi elimizden ne geliyorsa yanındayız” ifadelerini kullandı.

Beykoz İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, konuşmasında şunları söyledi: “Beykoz İYİ Parti Teşkilatı olarak Beykoz’dan vekil adayı çıkardık. Teşkilat olarak 3’ünün de arkasındayız. Allah yollarını açık etsin.”

Kadir Kürşat Aslan, “Sayın ilçe başkanım, ilçe yönetim kurulu üyelerim, saygıdeğer basın mensupları, kıymetli mahalle başkanlarım ve beni burada yalnız bırakmayan dostlarım. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bilindiği üzere son zamanlarda ülkemizin ardı ardına yaşamış olduğu deprem ve sel felaketlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyor ve bu tarz felaketlerin bir daha yaşanmamasını Allah tan temenni ediyorum” diye konuştu.

Aslan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Ben Kadir Kürşat Arslan.. aslen Trabzon’lu olup 1982 Beykoz doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Beykoz da tamamladıktan sonra Ümraniye Endüstri meslek lisesi elektrik bölümünden mezun oldum. Karadeniz Teknik Üni. Elektrik bölümünü de bitirdikten sonra halen Anadolu Üni. İşletme Fakültesinde eğitimime devam etmekteyim.

Siyasi hayatıma çok genç yaşlarda Ümraniye ülkü ocaklarında adım attım. Bu süreçte Ümraniye ülkü Ocaklarına bağlı olarak okul başkanlığı, üniversite yıllarında Rize ülkü Ocaklarına bağlı olarak okul başkanlığı Trabzon Ülkü Ocaklarına bağlı olarak fakülteler başkanlığı ve öğrenci konseyi başkanlığı yaptım.

Çavuşbaşı ülkü Ocakları ve Çavuşbaşı MHP teşkilatında birçok görevler aldıktan sonra Çavuşbaşı ülkü ocakları başkanlığı yaptım.

Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği ve Yavuz Selim Mah. Derneklerinde birçok görevler aldım. Gaye İnsan Uluslararası insani yardım derneğinde başkan yardımcılığı yaptım. Geçtiğimiz yerel seçimlerde İyi Parti belediye meclis üyesi adayı oldum. Ve şimdi siz değerli basın mensupları, partililerim ve misafirlerimin huzurunda açıklıyorum.

Çocukluğundan beri siyasetin içinde olan bir kardeşiniz olarak bazı şeyler dikkatimi çekti. Dünyada meslekler babadan oğula geçerken Türkiye de ise milletvekilliği bir meslekmiş gibi babadan oğula geçiyor.

Ülkemizde bir kitle var A partisinde vekil oluyor, A Partisi batarken yada biterken B partisine geçiyor. Bir de bakmışsınız orada da milletvekili olmuş. Herhangi bir X şahsı A gemisinde kaptan köşkünde, A gemisi batarken aynı şahıs B gemisinde yine kaptan köşkünde. Biz emektar teşkilatçılar makine dairesinde kürek çekme bölümünde.

Türkiye de bir kitle var sanki Allah onları her dönem vekil yada aday olsun diye yaratmış sanki bizi de her dönem onlara çalışıp oy versin oy kazandırsın diye yaratmış.

Bu durumun sebebi sokaklardan teşkilatlardan yetişen siyasetçilerin geri durması ve hiçbir yere talip olmamasıdır. Bunun da sebebi teşkilatımızdan ve mahallemizden birinin ‘’bir yere vekil adayı olayım mı’’ dediğinde verilen ilk tepki ‘’ seni aday yapmazlar, seni oralara sokmazlar, Ankara da tanıdığın var mı, Ankara da seni destekleyenler var mı’’ gibi sözlerle aday olmak isteyen yeni simaları milletçe ürkütüp cesaretlerini kırarak Türk siyasetini belirli bir zümrenin eline bıraktık. Ve bu durum bir iktidar değiştiğinde aynı kitlenin oğulları ve yakınları iktidara gelen partinin içinde yer aldığından bir önceki iktidardan hesap sormamaktadır. Sormak istediğinde de olayın ucu bir yakınına dokunduğu için geri adım atmakta ve yolsuzluklarda ört pas edilmektedir.

 

Artık bu durumdan sıkılan halkımız iktidarlar değişse de hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünerek siyasetten ve sandıktan soğuduğundan oy dahi kullanmamaktadır.

Artık halkımız kendisi gibi halkın içinden kendisi gibi düşünen kendisiyle aynı kültürü yaşayan milletvekillerini görmek istemektedir. Liderimiz Meral Akşener hanımefendinin söylediği ‘’medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer’’ sözünden aldığım ilham ile ben Beykoz da ilk adımı atarak önce Allah a sonra Beykoz cesurlarının ilçe başkanı Akif Taşdemir’e ve Beykoz cesurlarından oluşan yönetim kurulu üyelerine ve Beykoz halkına güvenerek sizlerin huzurunda 14 Mayıs ta yapılacak olan Milletvekilliği seçimi için İyi Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili aday adaylığımı ilan ediyorum.

 

Çıktığımız bu yolda hep beraber omuz omuza vererek başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü evine ekmek götüremeyen babaların duaları bizimle.

Evinde yemek pişirip çocuklarının önüne yemek koyamayan anaların duaları bizimle.

60 gün ömrü kalıp annesi ceza evinde olan Yusuf Kerim in ve annesinin duaları bizimle.

Ankara da bir torbacıya vurdurularak şehit edilen ülkü ocakları eski başkanı şehit ülkücü Sinan ateş in hanımının ve kızlarının duaları bizimle.

Ama az kaldı.. Babalar evine ekmek götürecek anneler çocuklarının sofrasına ekmek koyacak çocuklar yatağa aç girmeyecek Yusuf Kerim annesine kavuşacak ülkücü şehit Sinan Ateş in katilleri bulunup hesap sorulacak.

Çünkü İYİ’lerin iktidarına Cesurların iktidarına İYİ PARTİ iktidarına çok az kaldı.

Sağ olun var olun. Yarınınız bugününüzden güzel olsun.  İyilikler güzelliklerin Allar yar ve yardımcımız olsun. Kalın sağlıcakla..” 

Kaynak: beykozgündem

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.