google.com, pub-9090214346437349, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Murat Aydın arifeyi bile göstermedi

AK Parti’li Beykoz Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri tarafından sabah 6’da Poyrazköy plaj yolunda bulunan dükkanlar yıkıldı. Yoğun güvenlik önlemleri ile yıkım gerçekleşti.

Murat Aydın arifeyi bile göstermedi
Yayınlama: 30.04.2022
A+
A-

 

Sabahın erken saatlerinde Poyrazköy Beykoz Zabıta ekibi bölgeye yıkım için geldi. Poyrazköylü vatandaşlar tebligat ve evrak olmadığını belirterek mesai saatleri dışında yapılan bir baskınla buranın adaletsiz bir şekilde yıkımına karar verildiğini dile getirdi.

“Ortada yazılı emir yok”

Yetkiliyle konuşan bir vatandaş şunları söyledi: “7 gün itiraz süresi var, itiraz ettik buna. Mahkeme karar versin, yürütmeyi durdurmayı reddetsin ben de size haklısınız diyeyim ama ortada yazılı emir yok. Kaymakamın yazılı emri nerede?”

Ellerinde bir dosya tebliğ bulunmadan zor kullanılarak vatandaşla polisi karşı karşıya getirdiler. Polislerle, zabıtalarla hiçbir sorunları olmadığını söyleyen vatandaşlar, “Ben halkım, benim yanımda olmanız gerekmez mi? şeklinde üzüntülerini dile getirdi. Polis, güvenliğinizi sağlamak için buradayız dedi. Vatandaşların tebligat olmadan yıkım yapılabilir mi sorusuna polis ise şu cevabı verdi: “Bize sorma.”

“Evrak olmadan yıkıma geldiler”

Yetkililerden evrak göstermelerini isteyen vatandaşlara cevap verilmedi. Bu dükkanlar bizim değil mi diyen vatandaş şöyle konuştu: “Elinizi vicdanınıza koyun. Siz de 15 milyon yatırım yapsaydınız ne yapardınız?”

Poyrazköy sakinleri “polislerimizle bizi karşı karşıya getiriyorlar, kimsenin elinde evrak olmadan yıkıma geldiler” şeklinde isyan etti.

 

Sosyal medyadan ise çok sayıda tepki geldi;

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.