Murat Aydın hakkında terör örgütü üyeliği ve yolsuzluk suçlaması

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın hakkında FETÖ iddiaları var. Murat Aydın ve Zeytinburnu Belediyesi yetkililerinin FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliği ve Yolsuzluk suçlarından yargılanmaları isteniyor.

Murat Aydın hakkında terör örgütü üyeliği ve yolsuzluk suçlaması
Yayınlama: 20.06.2022
A+
A-

Yeşil Beykoz’un haberine göre; İçişleri Bakanlığı’na ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu’na verilen şikâyet dilekçeleri ile söz konusu iddialar şu şekilde:

İLK ŞİKÂYET YERİ BAKIRKÖY SAVCILIĞI

Silahlı Terör Örgütü Üyeliği (FETÖ/PDY) ve Yolsuzluk Suçu iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu’na verilen şikâyet dilekçesinde Murat Aydın’ın birinci şüpheli olduğu görülürken, şikâyet eden Kenan Güngördü isimli vatandaşın eskiden Zeytinburnu Belediyesi çalışanı olduğu bilgisi kaydedildi.

“TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNİ DAVET ETTİ”

Murat Aydın ve Zeytinburnu Belediyesi yetkililerinin FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliği ve Yolsuzluk suçlarından yargılanmalarının istendiği şikâyet dilekçesinde Güngördü şunları söyledi:

‘’Murat Aydın, şu an FETÖ/PDY üyeliği suçları kesinleşmiş olan Nazlı Ilıcak ve firari Osman Özsoy’u makamında ağırlamış, Mehmet Altan’ı konuşmacı olarak Zeytinburnu Belediyesi Konferans salonuna davet etmiş, Anafen Dershaneleriyle ortak etkinlikler düzenlemiş ve Zeytinburnu Tıp Festivaline terör örgütü üyelerini davet ederek burada Türkçe Olimpiyatları düzenlemiştir.’’

ÖZEL İZİN İLE FETÖ NİKÂHI

Murat Aydın’ın Zeytinburnu Belediye Başkanı olmasına rağmen ilçe sınırları dışında yapılan bir nikâhı kıydırdığına da yer verilen iddialarda Ergenekon Savcıları’nın da nikâhta şahitlik yaptığı vurgulanmış.

“Kendisi Zeytinburnu Belediye Başkanı olmasına rağmen, Zeytinburnu ilçe sınırları içerisinde bulunmayan ve özel izin alarak görev aldığı Taksim İntercontinental Hotel de FETÖ/PDY Terör Örgütü Yöneticileri Zekeriya Öz ve Fikret Seçen’in şahitliğini yapmış ve FETÖ/PDY Terör Örgütü itirafçısı Faruk Seçen’in de nikahını kıydırmıştır. Kendisi bu teröristler için neden özel izin alarak görev yetki alanı dışarısındaki bir bölgede nikah kıydırmıştır?”

ZAMAN GAZETESİ MÜZİK ETKİNLİĞİNE DE KATILDI

Şikâyet dilekçesinde Başkan Aydın’ın yardımcısı Gökhan Kasap ile Zaman Gazetesi’nin müzik etkinliğine katıldığı da aktarılmış.

“Ayrıca yine Murat Aydın ve Gökhan Kasap beraber Zaman Gazetesi’nde müzik etkinliği yayınında bulunmuşlardır. Bu suçların görüntülerinden halen Zeytinburnu Belediyesi resmî internet sitesinde yayınlananlar bile mevcuttur.

ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ’NİN YOLSUZLUK RAPORU MEVCUT

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu’na verilen dilekçede ayrıca 2018 yılında Sayıştay tarafından düzenlendiği iddia edilen raporda, Murat Aydın yönetimindeki Zeytinburnu Belediyesi’nin yolsuzluk yaptığı belirtilmiş.

“Ayrıca yine Zeytinburnu Belediyesi hakkında 2018 yılında Sayıştay tarafından düzenlenmiş yolsuzluk raporu mevcuttur. Ama bu rapora rağmen maalesef bu yolsuzluğun üzerine gidilmemiştir. “

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İZNİ

Kenan Güngördü, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikâyet dilekçesinde savcının ‘Bu konuda biz bir şey yapamayız. İşlem yapmamız mümkün değildir. İçişleri Bakanlığı’nın onayı ve talimatı gerekiyor’ dediğini iddia etti.

FETÖ SORUŞTURMASI YAPILMASI TALEP EDİLDİ

Beykozlu bir vatandaş tarafından verilen şikâyet dilekçesinde Murat Aydın ve Fatih Sağlam hakkında FETÖ soruşturması yapılması talep edildi.

Gazeteci Ömer Turan ve Fazıl Doygun’un 2017 yılında Twitter hesaplarında Belediye Başkanı Murat Aydın ve yönetimine ilişkin ortaya attıkları iddialar büyük ses getirmişti.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında resmi bir toplantı için ABD’de bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, Fethullah Gülen ile görüşüp görüşmediği, başkan yardımcısının FETÖ bağlantısının sorgulandığı ve daha pek çok iddiayı ortaya atan gazeteciler o dönem Zeytinburnu ilçesi gündeminde büyük yankı uyandırmıştı.

SON GÜNLERİN EN ÇOK KONUŞULAN KONUSU OLMUŞTU

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ın FETÖ iltisakını ortaya çıkardığı iddia edilen tweetler Beykoz’da son günlerin en çok konuşulan konusuydu. Başkan Yardımcısı Sağlam hakkında İçişleri Bakanlığı’na verilen şikâyet dilekçesinde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da isminin geçtiği açıklanmıştı.

Hakkındaki FETÖ iddiaları Zeytinburnu Belediye Başkanlığı zamanına dayanan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 15 Temmuz Darbe Kalkışması gecesi Amerika Birleşik Devletleri’nde olması birçok kez gündeme getirilmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.