Murat Aydın’dan Beykozlulara büyük müjde

Giresunlu hemşerileriyle buluşan Belediye Başkanı Murat Aydın etkinliğin sonunda verdiği belgesel müjdesiyle geceye damgasını vurdu.

Murat Aydın’dan Beykozlulara büyük müjde
Yayınlama: 10.03.2022
A+
A-

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Giresun’un Görele İlçesi Boğalı Köyü, Eynesil İlçesi Kekiktepe Köyü, Bulancak İlçesi ve Tepeören Köyü ile Duroğlu Beldesi’nin Demirci Mahallesi’nden gelen ilçe sakinlerini ağırladı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, meclis üyeleri, ilçede temsilcisi bulunan köy dernek başkanları ve Giresunlu vatandaşlar katıldı.

Hemşehrilerin kaynaştığı ve anıların yâd edildiği kokteyle Giresun akşamlarının olmazsa olmazı kemençe eşlik etti.

Giresun’un kültür mirası ve değerlerinin konuşulduğu “Yöre Buluşmaları”nda hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın, dernek temsilcileriyle sohbet etti, ata topraklarına dair tanıklık ve anılar paylaşıldı.

Ardından buluşmalara özel hazırlanan “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden Boğalı, Kekiktepe, Eynesil, Bulancak, Tepeören, Duroğlu Köyü ile Demirci Mahallesi’nden yemyeşil doğa manzaraları perdeye yansıdı.

Beykozlu Giresunluları, birbirinden güzel görüntüler eşliğinde atalarının yaşadığı topraklara götüren belgesel beğeniyle izlendi.

Başkan Murat Aydın: “Ay yıldızlı bayrağımız kıyamete kadar dalgalansın istiyoruz”

Gecede hemşehrilerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yöre buluşmaları ve belgesel çalışmasıyla gelecek nesillerin ata topraklarıyla bağ kurmalarına vesile olacaklarını vurgulayarak, Anadolu topraklarının özünü oluşturan kardeşliğin, birlik ve beraberliğin daim oldukça ay yıldızlı bayrağın kıyamete kadar dalgalanacağını belirtti.

Başkan Murat Aydın, geceye katılanlar nezdinde tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü de kutladı.

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta ise, belgesel çalışmasıyla çok önemli bir hizmet yapıldığını belirterek Beykoz Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.