Öğrencilerden tepki: “Fakülte Bizimdir”

#BoğaziçiÜniversitesi, kurumsal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla #MarmaraÜniversitesi’nin kullanımında olan Beykoz Göksu Mahallesi’ndeki Anadolu Hisari Kampüsü’nün kendilerine tahsis edildiğini duyurdu.

Öğrencilerden tepki: “Fakülte Bizimdir”
Yayınlama: 21.02.2022
A+
A-

Duruma tepki gösteren bir grup öğrenci, devri gerçekleşen kampüs önünde toplanarak alınan kararı protesto etti. “Anadolu Hisarı Kampüsü Marmara Üniversitesi öğrencilerinindir. Taşınamaz” yazılı pankart açan öğrenciler “Fakülte bizimdir, Kampüs bizimdir” sloganları attı.Grup adına yapılan açıklamada,

“Gece yarısı alınan kararla hiçbir üniversiteliye sorulmayan karar sonucu şu anda bulunduğumuz Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Kampüsü Boğaziçi Üniversitesi’ne tahsis edildi. Üniversite öğrencilerinin yaşamlarının her noktada zorlaştığı böylesi bir dönemde öğrencilere sorulmadan alınan bu kararı Marmara Üniversitesi öğrencileri olarak reddediyoruz. Biz birçok zorlukla bu fakülteleri kazanmış öğrencileriz. Burası ile ilgili alınan kararlarda söz hakkımız olduğunu söyleyerek yetkililerden açıklama talep ediyoruz” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.