SABAH SINAVA GİRDİ, AKŞAM KATLETTİLER!

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde eski sevgilisi Hasan Fakıoğlu’nun tabanca ile öldürdüğü Ayşenur Çolakoğlu’nun babası Mesut Çolakoğlu “Sabah 10.00’da sınava girdi, akşam katlettiler” dedi. Hasan Fakıoğlu (21), önceki akşam 4 ay önce ayrıldığı Ayşenur Çolakoğlu ile birlikte Şirintepe Mahallesi Yeşilkayalar Sokak’taki evine geldi. Hasan Fakıoğlu, burada Ayşenur Çolakğolu’nun kendisini aldattığını öne sürdü. Çıkan tartışmada Fakıoğlu, tabancayla başından […]

SABAH SINAVA GİRDİ, AKŞAM KATLETTİLER!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.12.2022
53
A+
A-

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde eski sevgilisi Hasan Fakıoğlu’nun tabanca ile öldürdüğü Ayşenur Çolakoğlu’nun babası Mesut Çolakoğlu “Sabah 10.00’da sınava girdi, akşam katlettiler” dedi.

Hasan Fakıoğlu (21), önceki akşam 4 ay önce ayrıldığı Ayşenur Çolakoğlu ile birlikte Şirintepe Mahallesi Yeşilkayalar Sokak’taki evine geldi. Hasan Fakıoğlu, burada Ayşenur Çolakğolu’nun kendisini aldattığını öne sürdü. Çıkan tartışmada Fakıoğlu, tabancayla başından vurdu. Çağırılan ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayşenur Çolakoğlu, hayatını kaybetti. Kadın kuaförü olan Ayşenur Çolakoğlu, otopsi işlemleri sonrası dün toprağa verildi.

Çalışma başlatan polis, erkek kuaförü Hasan Fakıoğlu ile evdeki arkadaşı, M.F.’yi gözaltına aldı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Fakıoğlu, ‘Kasten Öldürme’ suçundan tutuklandı, arkadaşı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Fakıoğlu, kendisini görüntüleyen gazetecilere ise, “Beni aldattığını düşündüm, kazayla öldü” dedi.

‘KIZIMA AYLARCA BASKI YAPMIŞ’

Ayşenur Çolakoğlu’nun babası Mesut Çolakoğlu, Fakıoğlu’nun kızını 4 aydır sürekli, rahatsız ettiğini sonradan öğrendiğini belirterek,”Kızımın çalıştığı kuaförün karşısında çalışıyordu. Kızımı sürekli rahatsız ediyordu. Kızım da istemediği için sıkıntılar yaşıyormuş, sürekli baskı yaşıyormuş. Ama bunu bize söylemediği için bizim de haberimiz olmadı. Kızım çalıştığı iş yerinden de bu baskılar nedeniyle ayrılmış, Önceden bu konuda bilgim yoktu, yeni öğrendim. Kızımı öldüren kişinin en ağır cezayı almasını istiyorum” dedi.

‘ÖLDÜĞÜ GÜNÜN SABAHI SON SINAVINA GİRMİŞTİ’

Kızının kaadın kuaförü olduğunu, ustalık belgesi alıp, kendi iş yerini açabilmek için 2 senedir uğraş verdiğini belirten baba Çolakoğlu, “Hayalleri verdı, ‘Kendi yerim olsun, kendi ayaklarım üstünde durayım’ diyordu. Çalıştığı yerden bu kişinin yoğun baskısı üzerine ayrılmak zorunda kaldı. Kızımı bayağı bir korkutmuş. Baskı yaptığı için de haberimiz olmadı. Biz ayrıldı diye biliyorduk, kendisi öyle demişti. Görüşmüyorlardı, ailemiz de çok umutluydu. Öldüğü günün sabahı son sınavına girmişti, ustalık belgesi alacaktı. Sabah 10.00’da sınava girdi, akşam katlettiler. Hatta sınavdan da geçmişti. Öğretmenleri arayıp, sınavı geçtiğini söyleyip, başsağlığı dilediler” diye konuştu.

‘SAÇ TASARIMINDA ÖDÜL ALMIŞ’

Öte yandan Ayşenur Çolakoğlu’nun geçen yıl Eskişehir’de düzenlenen bir saç tasarım yarışmasında üçüncü olarak ödül aldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.