SaüFest’te Arapça şarkı skandalı!

Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen festivalde Arapça şarkılar çalması ve sahnede Arap kıyafetleriyle halay çekilmesi sosyal medyada gündem oldu.

SaüFest’te Arapça şarkı skandalı!
Yayınlama: 17.05.2022
A+
A-

Sakarya Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 6 farklı festivalin bir arada yapıldığı SaüFest 18 Mayıs’a kadar devam edecek.

Üniversitelerde düzenlenen bahar şenliği formatından farklı planlanan SAÜFEST; merkezine kitap ve kariyeri alarak üniversite öğrencilerine bilgi ve network sağlama konusunda fırsatlar sunmayı amaçlıyor.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Sakarya Üniversitesi tarafından organize edilen; kitap, bilim, sanat, spor, film ve kariyer festivallerinin oluşan SaüFest etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Festivalde Arapça şarkıların çalınarak halay çekilmesi ise sosyal medyada tepkilere yol açtı.

‘Yaşayan Kampüs’ alanında gerçekleştirilen SaüFest ile ilgili konuşan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, alışıla gelmiş bahar şenliği dışında bir organizasyon planladıklarını söyledi ve şunu ekledi: “Şu ana kadar Türkiye’de yapılmamış olan ve tüm üniversitelere örnek olacağını düşündüğümüz 6 farklı organizasyonu tek bir çatı altında topladığımız büyük bir festival organize ediyoruz.”

http://

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.