Tinerci Mehmet, yaşam mücadelesi veriyor

Mehmet, 15 gündür kayıp olan abisini arıyor.

Tinerci Mehmet, yaşam mücadelesi veriyor
Yayınlama: 09.05.2022
A+
A-

 

Tinerci Mehmet olarak bilinen, Mehmet Gökçe 1989 yılında Sivas’ta doğdu. Erken yaşta babasını kaybeden Gökçe, 15 gündür kayıp olan abisini arıyor.

Kapıcı bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen üçüz kardeşlerden, Mehmet hayatta kalabildi. Gökçe, diğer iki kardeşini vahim bir kaza ve hastalık nedeniyle vefat ettiklerini söyledi. Abisi Ömer ile yaşam mücadelesi veren Mehmet, babasını da erken yaşta kaybetti ve hikayesi böyle başladı. 

EN YENİ ARKADAŞLARI TİNERDİ

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde kapıcı olan Mehmet’in amcası, Sivas’a gelerek iki kardeşi İstanbul’a götürerek okula yazdırdı. Mehmet ve abisi sokakta yaşayan çocuklar ile tanıştıktan sonra okulu bırakıp sokakta yaşamaya başladı.

VÜCUDUNUN YÜZDE 75’İ YANDI

Mehmet 2011 yılında Ayvansaray çocuk esirgeme kurumuna kalacak yer için gittiğinde içeri alınmadı ve tineri başından aşağı dökerek kendini yaktı.

9 ay hastanede kalan Mehmet’in vücudunun yüzde 75’i yandı ve hala sokakta yaşıyor. Abisi Ömer’in ispirto içtikten sonra kör olduğunu belirten Mehmet, 15 gündür kayıp olan abisini aradığını söyledi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.